Berani podlehli Českým Budějovicím. Reprezentant Gulaš vstoupil do klubu kanonýrů

Zlínským hokejistům první zápas po prosincové reprezentační přestávce nevyšel. Berani ve 33. kole Tipsport extraligy doma podlehli Českým Budějovicím 2:5 a zůstali v tabulce poslední s pětibodovou ztrátou na třinácté Kladno. Branky Moravanů zaznamenali Gazda s Kubišem.

Na utkání jsme se připravovali s určitou nadějí, že po přestávce naskočíme do úspěšného dvojzápasu, co máme před Vánoci. Bohužel první třetina byla snad nejhorší, kterou jsme od nástupu na střídačku zažili. To udalo ráz celému zápasu, v prvních pěti minutách jsme mohli prohrávat 0:3, naštěstí tomu tak nebylo,“ uvedl asistent trenéra PSG Berani Zlín Luboš Rob.

Domácím nevyšel vstup do utkání, když po první třetině prohrávali 0:2.

Jihočeši převážili zápas na svou stranu v závěru úvodního dějství. Zlínského gólmana Kašíka nejprve zaskočil Štencel, na něhož o tři minuty později navázal přesným projektilem Ondráček, který ještě v minulém ročníku hájil barvy soupeře.

Prostřední část byla vyrovnaná, Jihočeši po čtyřiceti minutách hájili dvoubrankový náskok.

Berani se sice zvedli, ale Motor drama nepřipustil, Berany porazil pošesté v řadě.

Ve druhé třetině jsme se mohli dostat do hry ještě přesilovkou pět na tři, ale kontaktní gól jsme nedali,“ posteskl si Rob, který problém hledal spíše v začátku utkání. „Moc jsme nestříleli. Hráči si přehazovali puky a nikdo nevzal na sebe zodpovědnost. Apelovali jsme na to, aby bylo více střel, třeba kolem pětadvaceti, to jsme schopni dát tři, čtyři góly, na což jsme schopni uhrát zápas,“ uvedl. „Musíme si to znovu říct, nesmíme se snažit přehrát soupeře hokejovostí, ale bojovností a jednoduchou hrou,“ dodal.

Triumf hostů završil necelé čtyři minuty před koncem při power-play soupeře Gulaš. Českobudějovický kapitán svým 250. gólem v extralize vstoupil do Klubu ligových kanonýrů.

Hodnocení je dobré, měli jsme dobrý vstup do utkání, které jsme celé kontrolovali. Bylo pár pasáží, kde se Zlín zvedl, dostali jsme nějaký gól, ale celkově kluci celých šedesát minut pracovali a plnili si pokyny, čímž jsme našli cestu k vítězství. Ale, na to, že jsme zápas kontrolovali, jsme měli až zbytečně moc vyloučených, musíme být disciplinovanější,“ uvedl trenér Českých Budějovic Jaroslav Modrý.

Hokejisty Zlína čeká ještě před Vánocemi utkání ve Vítkovicích. Doma se představí na Štěpána, kdy vyzvou Mountfield Hradec Králové.

PSG Berani Zlín - HC Motor České Budějovice 2:5 (0:2, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 26. Gazda (Mamčics, Zabusovs), 34. Kubiš (Honejsek) – 16. Štencel (M. Hanzl, M. Beránek), 19. J. Ondráček (Štencel, Vráblík), 23. Z. Doležal (M. Hanzl, Abdul), 34. M. Hanzl (Štencel), 57. Gulaš (Šenkeřík, Pech). Rozhodčí: Hejduk, Vrba – Ganger, Rampír.

Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 1000 (omezený počet).

Zlín: Kašík – Gazda, Mamčics, O. Němec, Suhrada, Ferenc, Žižka, T. Hanousek – Zd. Okál, Honejsek, Malet – Vopelka, P. Sedláček, Kubiš – Mikhasenok, Hejcman, Zabusovs – Fryšara, R. Veselý, Flynn. Trenéři Jenáček, Rob a M. Hamrlík.

Motor: Hrachovina – Piskáček, Šenkeřík, Bučko, Bindulis, Vráblík, Štencel – Gulaš, Pech, Holec – Zd. Doležal, J. Novotný, Abdul – Valský, J. Ondráček, Vondrka – Karabáček, M. Hanzl, M. Beránek. Trenéři Modrý, P. Martinec a Fousek.