Berani srovnali čtvrtfinále s Porubou, Valaši jsou blízko postupu

Nálada dobrá, hokejové čtvrtfinále, respektive druhé zápasy jeho play-off, oba týmy našeho regionu zvládly. Vsetín udolal po dalším dramatu Jihlavu, Zlín si odváží z Poruby první výhru.

Zlínští měli Porubě vracet úvodní porážku a povedlo se to dokonale. Třebaže to chvílemi vypadalo růžově a chvílemi zase bledě.

Po první třetině hosté vedli góly Riedla a Hejcmana, jenže domácí stačili ve druhé části srovnat Hrníčkem a exzlínským Šlahařem.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla nedisciplinovanost domácích a dvě využité přesilovky z hole Kratochvíla a v závěru pak při power play Poruby razítko z hole Pospíšila. Zlín pečetí výhru 5:2. Stav série je 1:1.

"Bylo to strašně důležité utkání. Věděli jsme, do čeho jdeme, chtěli jsme v Ostravě vybojovat alespoň jedno vítězství. Kluci dneska bojovali, makali naplno a myslím si, že jsme vyhráli po zásluze," zhodnotil utkání asistent trenéra Beranů Oldřich Horák.

Vsetínští si doma po první výhře v prodloužení znovu vyskočili na Jihlavu, vyhráli 2:1 góly Holce a Jonáka a v neděli jedou do Pelhřimova, kde Jihlavští hostují, s vidinou blízkosti postupu. V sérii vedou 2:0.

"Myslím si, že stejný zápas jako včera. Je to taková válka, kdy to bude o gól a bude to taková přetlačovaná. Dneska jsme to v závěru zvládli bez toho, aby se šlo dál. Jedeme tam za stavu 2:0 a doufáme, že sérii ukončíme," uvedl k druhému zápasu Na Lapači trenér Vsetína Radim Kucharczyk.

Ve Zlíně se hraje určitě dvakrát, neděle a pondělí budou dny hokejovými.

Čtvrtfinále se hraje na tři vítězství, od semifinále se pak už končí série až po čtvrté výhře.