Přejít k hlavnímu obsahu
Volejbalisté Zlína porazili Benátky 3:0 a jsou krok od postupu do play-off

Volejbalisté Zlína porazili Benátky 3:0 a jsou krok od postupu do play-off

Zlín

První utkání předkola play-off zvládli zlínští volejbalisté na jedničku. Ve středu si poradili s Benátkami nad Jizerou poměrem 3:0 na sety a v sobotu budou moci na palubovce soupeře proměnit postupový mečbol.

 

Základní část volejbalové UNIQA extraligy zakončili volejbalisté Fatry Zlín na 7. pozici se ziskem 29 bodů za 10 výher a 14 proher. Toto umístění jim však nezajistilo automatický postup do čtvrtfinále play-off, a museli tak nejdříve do bojů v předkole, kde narazili na tým VK Benátky nad Jizerou, který zakončil základní část extraligy na 10. místě.

 

Ve vzájemných utkáních základní části soutěže vždy zvítězil domácí tým a z tohoto pohledu byli domácí hráči Fatry mírným favoritem. Tuto predikci potvrdili, i když v prvním setu to tak dlouho nevypadalo – domácí začali nervózně a kupili chybu za chybou, což vyústilo do průběžného stavu 6:12 ve prospěch Benátek. Zlíňané se ale poté uklidnili, postupně snižovali bodové manko a koncovka prvního setu dopadla v jejich prospěch.

 

Další dva sety už byly v jasné režii domácích, kteří si po celou dobu drželi několikabodové vedení a svého soupeře už k ničemu vážnějšímu nepustili. První zápas předkola play-off tak dopadl 3:0 ve prospěch Zlína, který má nyní ve svých rukou postupový mečbol.

 

V prvním setu jsme začali nervózně, naštěstí jsme se z toho dostali, náskok Benátek jsme smazali a pak už jsme měli zápas pod kontrolou,“ uvedl kapitán Fatry Duc Luan Truong.

 

Podobně zápas viděl i domácí trenér Přemysl Obdržálek: „Od poloviny prvního setu až do konce jsme byli jasně lepším týmem a zaslouženě zvítězili. Pochvala všem hráčům, výborný výkon. Je to však pouze první krok, série bude ještě těžká.“

 

Postup do čtvrtfinále play-off bude moci Fatra stvrdit v sobotu 11. března na palubovce Benátek.

 

VSC Fatra Zlín - VK Benátky nad Jizerou 3:0 (25:22, 25:19, 25:15), stav série 1:0

Rozhodčí: Kovář V., Spáčil L.

Počet diváků: 407

Domácí: Pražák, Truong, Čeketa, Čechmánek, Římal, Kozak, libero Viceník. Střídali: Adamec, Toman

Hosté: Hudák, Durski, Pokopec, Švandrlík, Křesťan, Koranda, libero Roháček. Střídali: McAinsh, Fikar, Dergunov, Kratochvíl