Berani otočili duel s Novými Zámky, v generálce zvítězili v prodloužení

Měli namále, ale nakonec to zvládli. Zlínští hokejisté v posledním přípravném zápase před startem Chance ligy otočili domácí duel s Novými Zámky. I když Berani po dvou třetinách a nevýrazném výkonu prohrávali 1:3, nakonec nepříznivý průběh utkání otočili a soupeře ze Slovenska nakonec udolali 4:3 v prodloužení. Vítězný gól obstaral v čase 60:33 obránce Daniel Gazda.

Úvod zápasu nebyl vůbec dobrý, nebruslili jsme a byli jsme špatní v osobních soubojích. Oproti minulým zápasům jsme taky hodně chybovali v rozehrávce. Možná to bylo i tím, že jsme předtím hráli na menším kluzišti. Časem se ale všechno zlepšovalo a jsme rádi, že jsme generálku dovedli do vítězného konce,“ zhodnotil duel hlavní trenér PSG Berani Zlín Rostislav Vlach.

Zlíňané nastoupili ve středeční generálce až na útočníka Tomáše Pospíšila v nejsilnějším složení, přesto byl účastník slovenské Tipos extraligy těžkým protivníkem. V sestavě Nových Zámků nastoupili kromě řady zámořských hráčů i dva hokejisté, kteří v loňské sezoně hráli za Berany - obránce Roberts Mamčics a útočník Tomáš Mikúš.

Domácí v zápase ani jednou nevedli. Skóre otevřel v 5. minutě hostující Juraj Mikúš. Pak sice Honejsek srovnal, ale Števuliak vrátil slovenskému celku vedení, které ve 37. minutě navýšil opět Mikúš.

Kubiš a spol. se však nevzdali a zásluhou využitých přesilových her ve třetí třetině srovnali duel. Nejprve udeřil Mrázek, v 59. minutě srovnal Kubiš. Jeho trefu ještě posvětilo video. V nastavení zaúřadoval obránce Gazda, který rozhodl hned v první minutě prodloužení.

Zlínští hokejisté se tak výhrou naladili na start první ligy. První duel je na programu ve středu 14. září, kdy Berani na Zimním stadionu Luďka Čajky přivítají SC Marimex Kolín. Hraje se od 17:30.

Přípravný hokej -

PSG Berani Zlín - HC Nové Zámky 4:3 po prodloužení (1:2, 0:1, 2:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 10. Honejsek (Gazda, D. Kindl), 46. P. Mrázek (Illéš, Bartko), 59. Kubiš (Bukač, Illéš), 61. Gazda (Köhler, D. Kindl) - 5. J. Mikúš (Lee, Chovan), 17. Števuliak (T. Mikúš), 37. J. Mikúš (Farley, Jackson). Rozhodčí: R. Hradil, Škach - Goňa, Řezníček. Vyloučení: 7:7. Využití: 3:1. Diváci: 600.

Zlín: Kašík - Gazda, Suhrada, Bukač, M. Zbořil, Bartko, Husa, M. Novotný - Luža, D. Kindl, Köhler - Illéš, Claireaux, J. Ondráček - P. Mrázek, Honejsek, Kubiš - Gago, Hejcman, P. Sedláček. Trenéři: Vlach, Jurík, Horák, Horčička.

Nové Zámky: Ovečka – Hatala, Kozák, Chovan, Lee, Ligas, Mamčics, Roman, Laurenčík – Števuliak, J. Mikúš, T. Mikúš – Mišiak, Johnson, Šišovský – Jackson, Dickman, Farley – Klempa, Ondrušek, Babeliak – Hajnik. Trenéři: Majoross, Čaládi, Petrík.