Slovácko dalo pátý nejrychlejší gól v samostatné ligové historii, se Slavií remizovalo

Uherské Hradiště

Ani pátý nejrychlejší gól v samostatné ligové historii Slovácku výhru nad pražskou Slavií nepřinesl. Svěřenci trenéra Martina Svědíka v nedělním šlágru 7. kola remizovali 1:1, když o dělbě bodů rozhodl v 74. minutě z penalty Lukáš Provod.

Remíza odpovídá vývoji duelu. Byla to skvělá příprava na čtvrteční vstup do poháru s týmem evropského ražení,“ uvedl trenér Slovácka Martin Svědík.

Pro oba týmy byl duel generálkou na čtvrteční úvodní zápas skupiny Evropské konferenční ligy. Slovácko do ní vstoupí domácím utkáním s Partizanem Bělehrad, Slavia se představí na hřišti tureckého Sivassporu.

Modro-bílí vstoupili do zápasu snově. Dlouhý nákop po rozehrání prodloužil Petržela na Doskiho, který po necelých 15 sekundách zaskočil střelou z hranice šestnáctky Mandouse. Irácká letní posila Slovácka si připsala první gól v české lize a ukončila neprůstřelnost slávistického brankáře, jenž v nejvyšší soutěži inkasoval po 288 minutách.

Doski se postaral o pátý nejrychlejší gól v samostatné ligové historii. Rekord drží útočník Lokvenc, který v roce 1994 v dresu Hradce skóroval proti Liberci za 10 a půl sekundy.

Bylo super, že nám vyšel vstup do utkání kvůli sebevědomí hráčů. Byl to pravý opak oproti zápasu v Plzni. Gólem jsme se nastartovali, ale Slavia potvrzovala obrovskou kvalitu v držení míče a centrech,“ řekl Svědík.

Sešívaní chtěli rychle odpovědět, ale ránu Holeše zneškodnil Nguyen. O chvíli později střílel Ševčík, ale branku minul. Po standardní situaci se po míči natahovali Hofmann a Daníček, kteří by zakončovali z hranice malého vápna, ale prudký pas pro ně byl přece jen příliš dlouhý. Po centru ze strany se k hlavičce dostal Tomič, ale v těžké pozici nemohl míči udělit dostatečnou razanci a Mandous zasáhl.

V závěru poločasu hosté Slovácko zatlačili a Nguyen měl více práce. Holešovu další střelu ovšem zneškodnil a když míč do sítě dostal Tecl, odhalil zpětně VAR, že branka padla z ofsajdu.

Hned po pauze okradl Petržela o míč obránce soupeře a dostal do šance Trávníka, který úplně osamělý neprostřelil Mandouse. Další šanci měl v 55. minutě Mihálik, který předskočil stopera a šel sám na brankáře, jenže ve stoprocentní šanci minul.

Slavia byla lepší v poli, ale na šance jsme zase byli lepší my. Měli jsme tři tutové šance, když je proti takovému soupeři nedáme, nemůžeme vyhrát,“ prohlásil Svědík.

Slovácko nevyužité šance bohužel mrzely. Čtvrt hodiny před koncem na hranici vápna po souboji s Kadlecem upadl Lingr a rozhodčí nařídil penaltu, kterou proměnil Lukáš Provod. „Takový faul jsme neměli udělat,“ ví Svědík.

Moravané si mohli vzít vedení zpět, ale po zatáhnutí hry Siňavským do vápna v ohni nedokázal nikdo z domácích míč dopravit do sítě.

FORTUNA:LIGA, 7. kolo -
1. FC Slovácko - Slavia Praha 1:1 (1:0)

Branky: 1. Duskí - 74. Provod z pen. Rozhodčí: Zelinka - Nádvorník, Caletka - Franěk (video). ŽK: Kadlec, Svědík (trenér) - Usor, Trpišovský (trenér). Diváci: 6350.

Slovácko: Nguyen - Reinberk (90.+3 Šimko), Hofmann, Kadlec, Duskí - Havlík, Daníček - Tomič (79. Sinjavskij), Trávník (61. Kohút), Petržela (61. Holzer) - Mihálik (79. Vecheta). Trenér: Svědík.

Slavia: Mandous - Masopust (85. Tiéhi), Kačaraba, Santos (59. Lingr), D. Jurásek - Holeš, Ševčík - Schranz (46. Usor), Provod, Olayinka - Tecl (85. Ewerton). Trenér: Trpišovský.