Přejít k hlavnímu obsahu
Berani odtajnili kompletní realizační tým pro příští sezonu, přibyli Horák, Horčička a Chytil 

Berani odtajnili kompletní realizační tým pro příští sezonu, přibyli Horák, Horčička a Chytil 

Po 11. 4. 2022 - 11:02 Zlín

Hokejisté PSG Berani Zlín znají podobu trenérského štábu realizačního prvního týmu pro nadcházející sezonu 2022/23, ve které se Berani představí po sestupu z nejvyšší soutěže v Chance lize. Vedení klubu již v polovině března potvrdilo jmenování Rostislava Vlacha do pozice hlavního trenéra a Juraje Juríka v roli asistenta trenéra. Dalšími členy realizačního týmu jsou Oldřich Horák, jenž se stal druhým asistentem trenéra, gólmany bude mít na starosti Luboš Horčička. V práci kondičního kouče bude nadále pokračovat Libor Chytil. 

 

Zlínský hokejový klub se dohodl na spolupráci s trenéry Rostislavem Vlachem a Jurajem Juríkem na nadcházející sezonu, čímž naváží po necelých šesti letech na společné působení právě ze sezon 2012/13 až 2016/17. Oba trenéři podepsali roční smlouvy s opcí v případě splnění sportovních cílů. 

 

Do pozice druhého asistenta trenéra byl jmenován jednatřicetiletý Oldřich Horák, bývalý zlínský obránce, který nedávno ukončil hráčskou kariéru a začal pracovat jako asistent trenéra juniorů Zlína.

 

Novým trenérem brankářů se stal Luboš Horčička, bývalý extraligový gólman, který úspěšně působil i v Baťově městě a v předchozích sezonách měl na starosti brankáře ve zlínské mládeži včetně Akademie, do této pozice by se měl přesunout Richard Hrazdira, trenér brankářů v minulé sezoně.

 

V realizačním týmu Beranů pokračuje kondiční trenér Libor Chytil, který k týmu přišel během loňského října. Jeho bratr Filip nastupuje v NHL už pátou sezonu za tým New York Rangers. 

 

Autor: Michal Konečný

Foto: PSG Berani Zlín