Fotbalisté Zlína remizovali v Jablonci. Rakovan chytil penaltu

Fotbalisté Zlína získali v lize další bod. Nedělní duel v Jablonci nabídl aprílové počasí, ale také velmi zajímavý zápas. Ševci šli už v 5. minutě do vedení, když se po centru Vukadinoviče prosadil Adam Hloušek. Ve 38. minutě podržel hosty gólman Rakovan, který chytil penaltu Pilaře. Zlínský brankář pak čaroval dál, byl velkou oporou Fastavu. Jen v 72. minutě nestačil na dorážku střídajícího Ikauniekse po rohu. Rušný duel, které provázelo sněžení, skončilo nicneřešící remízou 1:1.

Převládá ve mně spíše zklamání. Ctíme sílu soupeře i jeho šance, které si vypracoval. Jenže sami jsme měli dvě obrovské příležitosti ke vstřelení druhé branky. Ale i Jablonec měl dost šancí a nás podržel brankář Rakovan. Dovolili jsme Jablonci strašně moc standardních situací, tím se dostal do tlaku. Jeden z rohů jsme bohužel nedokázali uskákat. Se vší pokorou ten bod nakonec bereme, i když remíza nic neřeší. Teď musíme zvládnout domácí zápas s Mladou Boleslaví,“ uvedl zlínský trenér Jan Jelínek.

Spokojený nebyl ani kouč Jablonce Petr Rada. „Čtrnáctá remíza a to je málo. Běží pátá minuta, první šance soupeře, propadne to tam a prohráváme. Pro nás nevýhoda na tomto terénu. Sami máme velkou šanci, ale nejsme tam důrazní při šancích, jako měl třeba Silný. Dovršením první půle byla neproměněná penalta. Nejsem ten, co by to Vencovi Pilařovi vyčítal. Věřil si, byl určený, ale bohužel. Udělali jsme o poločase dvě změny, chtěli jsme tím spíš oživit hru. Chtěli jsme být aktivní, soupeř měl také dvě velké šance. Náš Malínský měl hlavou stoprocentní šanci. Pak byl ten roh a naštěstí jsme stihli vystřídat. Padlo to tam a bylo to pro nás klíčové v té situaci. Bylo ještě dostatek času na to utkání zvrátit. To střídání bylo spíše o štěstí. Převahu jsme poté měli, ale soupeř hrozil z brejků. Remíza je pro nás málo a je to ztráta v naší situaci. Chtěli jsme odskočit. Musíme zmobilizovat síly na příští týden, kdy hrajeme proti úřadujícímu mistrovi,“ konstatoval trenér Jablonce.

Účastník Evropské konferenční ligy bude po další bodové ztrátě v nadstavbě bojovat jen v poslední skupině o záchranu. „Situace se komplikuje a není to jednoduché. Skupina dole se takto asi už uzavře a budeme hrát o bití a nebití. V našem kádru s tím nemá snad nikdo žádné zkušenosti. V tříbodovém systému je tolik remíz prostě strašně znát,“ dodal Rada.

FORTUNA:LIGA, 28. kolo

FK Jablonec - Fastav Zlín 1:1 (0:1)

Branky: 72. Ikaunieks - 5. Hloušek. Rozhodčí: Szikszay - Hrabovský, Volf - Štěrba (video). ŽK: Rada (trenér), Černák - Hloušek, Rakovan. Diváci: 1630.

Jablonec: Hanuš - Surzyn (72. Kubista), Martinec, Zelený, Krob - Hübschman - Malínský, Kratochvíl, Houska (46. Považanec), Pilař (46. Černák) - Silný (72. Ikaunieks) . Trenér: Rada.

Zlín: Rakovan - Cedidla, Kolář, Simerský, Hloušek (44. Matejov) - Conde, Dramé (70. Hrdlička) - Fillo (70. Reiter) , Hrubý, Janetzký - Vukadinovič (85.Chwaszcz). Trenér: Kalivoda.