Přejít k hlavnímu obsahu
Berani nedovolili Jágrovi skórovat, proti Kladnu získali alespoň bod

Berani nedovolili Jágrovi skórovat, proti Kladnu získali alespoň bod

Po 27. 9. 2021 - 10:02 Zlín

Neodehráli jsme dobrý zápas. Bylo vidět, že u nás v hlavách převládá strach z prohry, který byl větší než touha po vítězství. Bylo to z naší strany takové přišláplé. Nakopl nás gól na 1:2, kdybychom ho nedali, tak se utkání dohrálo. Bod byl v tu dobu pro nás cenný. Když jsme ubránili oslabení tři na čtyři, tak jsme doufali v nájezdy. Nepodařilo se, jsme zklamaní, ale Kladno vyhrálo zaslouženě,“ uznal asistent zlínského trenéra Martin Hamrlík.

 

Zápas nedochytal brankář Libor Kašík, jehož trenéři po čtyřiceti minutách stáhli ze hry. „Protože se mu asi po srážce s Trškou točila hlava,“ vysvětluje Hamrlík.

 

Daniel Huf, který se do branky dostal poprvé v sezoně, ale nezklamal. „Jít do branky za stavu, kdy se prohrává, samozřejmě příjemné není. Trénoval jsem, abych byl připravený. Jsem rád, že to pomohlo alespoň k tomu bodu,“ uvedl dvaadvacetiletý gólman.

 

Berani zatím ze tří venkovních duelů vždy brali body, doma se jim ale nedaří. Podle Hufa je to náhoda. „Nic bych za tím nehledal. Věřím, že se to otočí a budeme bodovat i doma. Když se dobře připravíme, máme šanci bojovat v každém zápase,“ věří.

 

Hokejová extraliga pokračuje už ve státní svátek. Berany v úterý 28. září čeká duel v Olomouci, kterou v ofenzivě táhne David Krejčí. Souboj moravských rivalů začíná na Zimním stadionu Luďka Čajky v 17.20. Fandit Beranům můžete buď přímo na stadionu, nebo u živého přenosu na sportovním programu ČT sport.

 

Rytíři Kladno - PSG Berani Zlín 3:2 po prodloužení (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 17. Strnad z trest. střílení, 39. Filip (Suchánek), 64. Wood (Hlava) - 43. Hejcman (Šlahař, Trška), 50. Honejsek (Köhler, Trška) Rozhodčí: Jeřábek, Mrkva - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1659.

Kladno: Bow - Dotchin, Kehar, Suchánek, Donaghey, Nilsen, Wood - Jágr, Plekanec, Hlava - Kristo, Filip, Strnad - Dvořáček, Račuk, Beran - Hajný, Pitule, Bláha. Trenér: Čermák.

Zlín: Kašík (41. Huf) - M. Novotný, Trška, Suhrada, Žižka, Gazda, Matyáš Hamrlík - Kubiš, T. Mikúš, Fořt - Veselý, Honejsek. Köhler - Fryšara, Hejcman, Okál - Šlahař, P. Sedláček, Karafiát. Trenér: R. Svoboda.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: PSG Berani Zlín