Ševci neuspěli ani se Spartou, sudí hrozil ukončením zápasu

Fotbalistům Zlína to na Letné vůbec nejde. Ševci nezvládli další domácí zápas, pražské Spartě v oslabené sestavě podlehli 2:5 a soupeři na vlastním stadionu přenechali všechny body letos už počtvrté.

V prvním poločase jsme byli celkem konkurenceschopní, ale dostali jsme dva góly ze standardních situací. Bráníme je zónově, ale připadá mi, že čím víc se jim věnujeme, tím je to horší. Po třetím gólu si sparťané začali víc věřit a pro nás to bylo hodně složité. Štve mě, kolik dostáváme branek, očekával jsem větší kvalitu vzadu. Kvalitní výkon ale podal gólman Rakovan, dalším brankám zabránil,“ zhodnotil sobotní večerní duel trenér Fastavu Zlín Jan Jelínek.

Ševce načal už v osmé minutě stoper Čelůstka. Zlínský odchovanec skóroval poprvé v sezoně, ale branku do sítě mateřského klubu neslavil. Pražané nachytali protivníka i v závěru první půle, kdy se po rohu Peška prosadil další stoper Panák. Chvíli předtím srovnal domácí zadák Simerský na 1:1.

V 57. minutě se chytrým lobem prosadil výtečně hrající Pešek a o vítězi bylo rozhodnuto. Pražany nevyvedla z míry ani 73. minuta, kdy rozhodčí Machálek zápas přerušil pod hrozbou ukončení kvůli rasistickým pokřikům z domácího "kotle" směrem k rumunskému brankáři Sparty Nitovi. Situace v hledišti se zklidnila a v uvolněném závěru padly ještě tři branky.

Vedení hostů navýšili Haraslín s Minčevem, za domácí mírnil debakl kapitán Poznar.

Dát pět gólů venku je vždy pozitivní. Jsem rád, že jsme se naladili takovou výhrou na důležité zápasy, které nás čekají. Držíme kontakt s čelem tabulky, což se nám v předchozích dvou kolech nepodařilo. Je to pro nás hodně důležitý výsledek. Výborně zahrál Pešek. Podal takový výkon, jakým nás zaujal v Liberci, než jsme ho koupili," prohlásil trenér Sparty Pavel Vrba.

Jeho tým porazil ševce potřetí za sebou a podruhé po sobě venku o tři branky. Pražané se v Baťově městě naladili na náročný týden, v němž nejprve ve čtvrtek nastoupí v Evropské lize proti Glasgow Rangers a poté v neděli přivítají v derby Slavii. Zlínští v lize potřetí za sebou prohráli.

FORTUNA:LIGA, 9. kolo

FC Fastav Zlín – AC Sparta Praha 2:5 (1:2)

Branky: 41. Simerský, 90. Poznar - 8. Čelůstka, 45.+1 Panák, 57. Pešek, 81. vlastní Simerský, 90.+1 Minčev. Rozhodčí: Machálek - Hrabovský, Hurych - Adam (video). Žluté karty: Čanturišvili, Hrubý, Tkáč, Vraštil, Cedidla - Hložek. Diváci: 4520.

Zlín: Rakovan - Fantiš, Cedidla, Simerský, Vraštil - Conde - Dramé (75. Janetzký), Tkáč (75. Jawo), Hrubý (84. Hrdlička), Čanturišvili (75. Nečas) - Poznar. Trenér: Kalivoda.

Sparta: Nita - Wiesner, Panák, Čelůstka, Hancko - Pavelka, Sáček - Pešek (88. Vindheim), Hložek, Haraslín (88. Karlsson) - Drchal (64. Souček, 71. Minčev). Trenér: Vrba.