Přejít k hlavnímu obsahu
Berani na úvod sezony propadli s Kolínem, Vsetín zdolal Šumperk

Zlín

Rozdílné pocity zavládly v táboře krajských rivalů po startu hokejové Chance ligy. Zatímco na Zimním stadionu Luďka Čajky se po nečekané úvodní porážce 1:4 s Kolínem nadávalo a pískalo, dva tisíce fanoušků na Lapači hráčům Vsetína tleskalo po výhře nad Šumperkem v poměru 6:2.

Berani dostali na úvod sezony pořádnou facku. „Pro nás to byl hodně nešťastný zápas, neboť jsme odehráli prvních deset minut velmi dobře. Byly tam gólové šance a vytvořili jsme si tlak. Bohužel jsme dostali dvě smolné branky. Jedna byla po teči, kdy střela letěla mimo branku a druhý gól byl od brusle našeho obránce. Tam se zápas zlomil, i když jsme chtěli skóre dorovnat, přemíra snahy pramenila v další chyby. Soupeř toho využil a vstřelil branky. V závěru již nebyla na naší straně síla, abychom nepříznivý stav zvrátili,“ zhodnotil nepovedený duel hlavní zlínský trenér Rostislav Vlach.

Jeho tým nedokázal z úvodní aktivity v první třetině nic vytěžit a hosté se ujali krátce před první sirénou vedení. Kolín pak přidal na začátku druhé dvacetiminutovky další gól a v polovině utkání vedl již 3:0.

Favorit jen ve 35. minutě využil přesilovou hru, když se prosadil Honejskem, nicméně vzápětí šli Středočeši zpět do tříbrankového vedení. Třetí třetina již žádný obrat nenabídla, Berani překvapivě odevzdali všechny tři body soupeři, když pohořeli na zbytečná vyloučení, chyby v obraně a nepřesné koncovce.

Bereme výhru ve Zlíně jako loupež a velmi si jí vážíme,“ prohlásil spokojeně asistent trenéra SC Marimex Kolín Petr Martínek.

Zlínští hokejisté mají šanci na reparát v sobotu 17. září , kdy se představí v rámci 2. kola na ledě Šumperku.

A právě Draci na úvod podlehli Vsetínu, Valaši předvedli už v první třetině velké odhodlání k prvnímu tříbodovému zisku, když skóre otevřel Klímek. Šumperk byl nebezpečný na startu prostředního dějství, ale jeho aktivitu zmrazil Přikryl. Zelenožlutí pak zcela ovládli třetí třetinu, když odskočili do šestibrankového náskoku. Draci až v poslední minutě pouze kosmeticky upravili konečný stav, ale na tříbodovém zisku pro vsetínské barvy už nemohli nic změnit.

Chance liga, 1. kolo -

PSG BERANI ZLÍN - SC MARIMEX KOLÍN 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Honejsek (Kubiš, Gazda) - 18. Lang (Rymsha, Morong), 21. P. Koukal (Čáp), 30. Pajer (Niko, A. Dlouhý), 37. J. Veselý (Čáp, Z. Král). Rozhodčí: Koziol, Šudoma - Bezděk, O. Veselý. Vyloučení: 7:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 650. Střely na branku: 30:18. Zblokované střely: 16:9. Hity: 9:13. Vhazování: 35:25. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Zlín: Kašík (41. Huf) - Gazda, Suhrada, Bukač, Zbořil, Bartko, Novotný, Husa - T. Pospíšil, D. Kindl, Köhler - Illéš, Claireaux, Ondráček - P. Mrázek, Honejsek, Kubiš - Gago, Hejcman, P. Sedláček. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Horák.

Kolín: Soukup - Čáp, Gaspar, Niko, Naar, Kukla, Piegl, Rymsha - Z. Král, P. Koukal, J. Veselý - Pajer, Nedvídek, A. Dlouhý - Ouřada, P. Moravec, Síla - Lang, Morong, Šedivý. Trenéři: J. Šťastný, Martínek.

VHK ROBE VSETÍN - DRACI PARS ŠUMPERK 6:2 (1:0, 1:0, 4:2)

Branky a nahrávky: 14. Klímek (Rob, Klhůfek), 32. Přikryl (Hryciow, Sihvonen), 49. Rob (Přikryl), 56. Jenyš (O. Němec, Klímek), 58. Lichanec, 59. Rob (Klhůfek, Klímek) – 60. Žálčík (Kunst, Bartoš), 60. Drtil (Průžek, Bartoš). Rozhodčí: Cabák, Hanzlík – Grygera, Kučera. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2088. Střely na branku: 43:25. Průběh utkání: 6:0, 6:2.

Vsetín: Žukov – O. Němec (C), Kajínek, Smetana (A), Ondračka, Jenáček, Říha, Hryciow – Berger, Lichanec, Hořanský – Klímek, Klhůfek, Rob – Š. Bláha, Přikryl, Sihvonen – Jenyš, Berzinš, Vítek (A). Trenér: Stantien

Šumperk: Hamalčík – Drtil, Eliáš, Kunst, Kadeřávek, Hrachovský, Rutar, Dudycha – Žálčík, Bartoš, Vachutka – Svoboda, Kohút, Průžek – Křemen, Šuhaj, Bernat – Jouza, Čermák, Antoníček. Trenér: Majer