Přejít k hlavnímu obsahu
Chance liga začíná! Zlínští Berani chtějí dlouhou a úspěšnou sezonu

Chance liga začíná! Zlínští Berani chtějí dlouhou a úspěšnou sezonu

St 14. 9. 2022 - 10:01 Zlín

Už jen několik hodin zbývá do úvodního buly prvního zápasu letošní hokejové Chance ligy. Zlínské Berany v ní čekají noví soupeři a hlavně výzva v podobě návratu mezi českou elitu.

 

Uplynulé měsíce hokejových Beranů se nesly nejen ve znamení tvrdé přípravy na ledě i mimo něj, ale také turbulentních změn, ke kterým došlo ve struktuře vedení klubu. V rámci restrukturalizace byli odvoláni dva jednatelé a byl jmenován nový generální ředitel, kterým se stal bývalý obránce Jiří Marušák.

 

Letní měsíce byly po nejisté situaci pro naši organizaci pracovně nabité. Došlo k uklidnění a se zpožděním jsme mohli začít skládat sezonu i obchodně a zahájit jednání s partnery, kteří čekali na výsledek situace. Byl jsem zvolen do pozice generálního manažera, měl bych být novou tváří, která bude klub řídit,“ řekl na předsezónní tiskové konferenci nový šéf zlínského klubu Jiří Marušák.

 

Toho v nadcházejícím ročníku čeká nelehká výzva, po jarním sestupu se Berani budou chtít ucházet o opětovný návrat do extraligy.

 

Uděláme pro to maximum. Myslím si, že bude důležité otočit trend sportovních výsledků, protože chceme být úspěšní a na ten úspěch chceme nalákat jak diváky, tak i potenciální nové partnery. Pokud má být sezona úspěšná, tak bude i velmi dlouhá. Chceme v základní části sbírat co nejvíce bodů, vrátit diváky do hlediště a získat kvalitní pozici do play-off,“ doplnil Marušák.

 

Znatelně se proměnil také hráčský kádr A-týmu, do nějž přibylo hned deset nových tváří. „Posily se projevily kladně a věříme, že mohou být lídry týmu. Zdravotně jsme měli nějaké problémy, ale byla to nějaká viróza chřipky jednotlivců. Tým je ale zdravotně připraven na první kolo Chance ligy,“ okomentoval současný stav mužstva jeho hlavní trenér Rostislav Vlach.

 

Berani mají za sebou letní přípravu, kterou minulý týden zakončili domácím vítězstvím v přátelském utkání s Novými Zámky. Celkově ze šesti přípravných zápasů zvítězili čtyřikrát.

 

Odehráli jsme přípravné zápasy s kvalitními týmy. Atmosféra v kabině už začíná být správně nervózní, protože se těšíme, až to celé vypukne,“ popisuje kapitán Pavel Kubiš, který už se spolu se zbytkem týmu připravuje na středeční první kolo Chance ligy, v němž Berani na Zimním stadionu Luďka Čajky vyzvou Kolín. „Věřím, že začneme v Chance lize vítězstvím,“ uzavírá Kubiš.

 

Foto: PSG Berani Zlín