Přejít k hlavnímu obsahu
Velké Karlovice lákají nejen na Běhej Valachy

Velké Karlovice lákají nejen na Běhej Valachy

Velké Karlovice

Hned dvě zajímavé akce chystá na sobotu 16. října Resort Valachy ve Velkých Karlovicích. Dopoledne se uskuteční běžecký závod Běhej Valachy, odpoledne bude patřit Podzimnímu kouzlení se stezkou odvahy - tradiční akci pro rodiny s dětmi.

 

Závod Běhej Valachy je poslední letošní akcí sportovního seriálu Valachy tour. V sobotu 16. října budou současně vyhlášeni i absolutní vítězové letošního ročníku. V 9:30 hodin začnou dětské závody, pro které pořadatelé opět připravili sedm různě dlouhých tratí dle věkových kategorií. V pravé poledne pak vyrazí do terénu dospělí, kteří si mohou vybrat ze dvou tras v délce 7 a 12 kilometrů.

 

Vždy se snažíme závody zpestřit účastí sportovní osobnosti, která může být vzorem pro děti a lákavým soupeřem pro dospělé. Letos bude osobností závodu Běhej Valachy známý ultramaratonec a běžecký kouč Miloš Škorpil, jenž nejprve symbolicky odstartuje dětské závody a sám se pak postaví na start delší trasy,“ uvedl organizátor Běhej Valachy Bohuslav Komín.

 

Miloš Škorpil s organizátory Valachy tour řadu let spolupracuje, dvakrát ročně pořádá pro zájemce ve zdejším hotelu kempy Běžecké školy, které bývají vždy vyprodané. Trasu Běhej Valachy si zaběhne již potřetí. „Trať je opravdu krásná nejen tím, jak je zvlněná, ale i tím, že se běží v krásné podzimní přírodě. Co bych závodníkům ze svých předchozích zkušeností poradil? Ze začátku pošetřit síly, aby to pak nahoře na kopci mohli rozbalit a krásnou podzimní přírodu si užít všemi smysly. A nezapomenout na trailové boty, aby závod neproklouzali, jak se to podařilo mně poprvé,“ poznamenal Miloš Škorpil.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: Resort Valachy Velké Karlovice