Vsetín nezvládl první finále, Jihlavě na Lapači podlehl 2:4

Vsetín

Hokejistům Vsetína vstup do finále Chance ligy nevyšel. Valaši v prvním zápase ostře sledované série podlehli Jihlavě 2:4 a v pondělí od 17:30 se opět na Lapači pokusí srovnat s Duklou krok. Nedělní bitvu ovládl třemi asistencemi hostující útočník Tomáš Havránek, hosté z Vysočiny velebí hlavně skvělého ruského gólmana Maksima Žukova.

Domácí brankář Málek zachytal rovněž skvěle, na výhru to ale nestačilo. „Celý zápas měl nasazení, šance se střídaly na obou stranách. Jihlava byla šťastnější, efektivnější. Spadly jí tam góly z nevinných akcí, ale byla to jejich šikovnost. Uměli to využít, na druhé straně zase něco pochytal výborný Málek. My jsme si rovněž vytvořili spoustu šancí, které jsme ale neproměnili. Utkání rozhodly naše nevyužité přesilovky,“ uvedl vsetínský trenér Roman Stantien.

Jihlava se v úvodu ubránila při Kachyňově trestu a v čase 5:55 se ujala vedení. Gólmana Málka překonal střelou z pravého kruhu Menšík. Vzápětí mohl zvýšit z úniku Čachotský, ale ani nadvakrát vsetínského gólmana nepřekonal. Domácí mohli vyrovnat ve 13. minutě v přesilové hře při Bilčíkově trestu, kdy pálil nebezpečně Říha.

Vsetín na nás podle očekávání nastoupil náporem, my jsme ale z první vážnější šance šli do vedení. Jinak jsme se ale měli problém v útočném pásmu udržet na puku, kotouče jsme rychle ztráceli, ani jsme neměli čas vystřídat. Vsetín byl určitě v první třetině lepší,“ uznal asistent trenéra Jihlavy Karel Nekvasil.

Vyrovnání přišlo ve 29. minutě, kdy Vlach přenechal puk Zemanovi a ten konečně překonal Žukova. Za 129 sekund ale Vsetín opět prohrával, protože se trefil z levého kruhu Kachyňa. Zvýšit náskok Dukly mohli Čachotský a v 37. minutě z úniku Helt, ale Málek svůj tým podržel.

Valaši skóre podruhé srovnali dorážejícím Hořanským po Březinově střele. Jihlava byla produktivnější, šťastnější. Ve 49. minutě se prosadil obránce Kowalczyk. Triumf Dukly zpečetil při power play soupeře do prázdné branky mířící Čachotský.

Pro nás to byl obrovsky těžký zápas. Věděli jsme, že tady bude plný barák lidí, suprová kulisa. Fanoušci opravdu hnali domácí za vítězstvím, my jsme ale perfektně zvládli oslabení a nějak to umlátili. Kluky můžeme pochválit za bojovnost a obětavost, výhru jsme vydřeli. Jsem rád, že jsme první bod získali my,“ prohlásil Nekvasil.

Druhý zápas série na čtyři vítězné, z které úspěšnější celek vyzve v baráži o extraligu Kladno, se hraje v pondělí v 17:30 opět ve Vsetíně.

Chance liga, 1. finále -

VHK ROBE VSETÍN - HC DUKLA JIHLAVA 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 29. Zeman (Vlach), 44. Hořanský (Březina, Vítek) – 6. Menšík (Chvátal, Havránek), 31. Kachyňa (Čachotský, Dundáček), 49. Kowalczyk (Havránek, Skořepa), 59. Čachotský (Havránek). Rozhodčí: Zubzanda, Hucl – Jindra, Hnát. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 5030. Střely na branku: 45:34. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.

Vsetín: Málek – Smetana, Ondračka, Říha, Jerofejevs, Hryciow, Š. Jenáček, J. Jenáček – Jonák, Venkrbec, Rob – Půček, Kucharczyk, Zeman – Vlach, Berger, Vítek – Březina, Hořanský.

Jihlava: Žukov – Bilčík, Mareš, Kowalczyk, Valenta, Kachyňa, Chvátal, Dundáček – Čachotský, Skořepa, Havránek – Harkabus, Zadražil, Helt – Seman, Menšík, Brož – Eliáš, Juda, Čermák.