Sledge hokejisté Zlína po výhře nad Pardubicemi získali bronzové medaile

Zlínští sledge hokejisté zakončili letošní ligovou sezónu ziskem bronzových medailí. Rozhodli o tom v sérii proti Pardubicím v sobotu, kdy navázali na páteční vítězství, tentokrát poměrem 6:2. Duel byl po první třetině nerozhodný, v prostředním dějství však Moravané v rozmezí devíti minut čtyřikrát udeřili a zlomili odpor soupeře. Pohár pro mistra, který byl v Baťově městě od roku 2015, předali Karlovým Varům.

Pardubice oproti pátečnímu duelu, ve kterém padly 0:7, měly lepší vstup do zápasu. Do vedení je dokonce mohl poslat Doležal, ovšem v úniku mířil nad branku Molka. Na druhé straně se ukázal kapitán Ligda, napálil ale jen břevno.

Zkraje prostředního dějství se hostům naskytla možnost početní výhody, těžil z toho ale paradoxně Zlín. Ihned po buly v obranném pásmu vystartoval kupředu kapitán Marian Ligda a při brejku s Martinem Joppou vzal situaci na sebe - střelou pod horní tyč otevřel v 19. minutě skóre.

Martin jel za mnou a křičel si už od modré čáry o nahrávku, ale nebyl na mojí úrovni, tak jsem to vzal na sebe. Tak se hraje jednoduše v Kanadě, musíš to umět vzít na sebe,“ usmíval se kapitán Zlína.

Pak už se hrálo jen na jednu bránu. Po střele Zdeňka Hábla Bočka znovu zachránila tyč. Stejný hráč však o pár chvil později potáhl hru přes půl hřiště a po výměně puku s Palátem zakončoval úspěšně Dávid Korman - 2:0.

Třetí branku přidal sám Zdeněk Hábl výstavním bekhendem do šibenice a v čase 27:41 se opět Hábl radoval už ze čtyřgólového vedení. Pátou trefu LAPP přidal hned po pauze, Róbert Turic uklízel do prázdné branky.

O nulu připravil Molka jeho spoluhráč Ferenčík, který před ním tečoval střelu Kubeše. Za Pardubice uspěl ještě Doležal, na konečných 6:2 ale upravil druhou trefou v zápase Turic.

Pardubice dnes podaly lepší výkon než v prvním utkání, lépe se připravily. My jsme možná ztratili po první jasné výhře trochu koncentraci, ale celkově to byl pěkný zápas a i soupeř se gólově prosadil, což si v té sérii zasloužil,“ řekl na adresu soupeře Ligda.

Zlín nakonec skončil na třetí pozici, dle zlínského kapitána k tomu dopomohlo několik faktorů.

Byli jsme pět let po sobě mistři, myslím si, že někdy už nám chyběla i koncentrovanost v důležitých momentech. Také máme v týmu dost reprezentantů, kteří se chystali na paralympiádu, to mohl být taky důvod. Ale zkrátka soupeři byli lepší, je na řadě užít si bronz,“ usmál se Marian Ligda.

Utkání o třetí místo

SHK Lapp Zlín – Pardubice 6:2 (0:0, 4:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 19. Ligda, 25. Korman, (Z. Hábl, Palát), 26. Z. Hábl (Korman, Joppa), 28. Z. Hábl, 31. Turic (Joppa, Julina), 42. Turic (Joppa, Z. Hábl) - 39. Kubeš (Michalec, V. Buhr), 42. Doležal (Kubeš). Rozhodčí: Vaněk, Wesley. Vyloučení: 1:2. Využití: Bez. V oslabení: 1:0. Diváci: 263. Střely na branku: 31:12. Vhazování: 28:15. Průběh utkání: 5:0, 5:2, 6:2.

Zlín: Molek – Julina, Mach, Ferenčík, Z. Hábl – Zdražil, Joppa, Ligda, D. Hábl, Turic, Panák, Palát, Zubek, Šafařík, Korman.

Pardubice: Boček – Kubeš, Doležal - Neuman, Kolek, Šurc, Raška, Michalec, Buhr, Kořínek, Chudomský.