Vsetín doma zdolal Frýdek-Místek a dál je v čele, Zlín padl v nájezdech

Vsetín

Hokejisté Vsetína v Chance lize dál vítězí a drží vedoucí pozici. Valaši zvládli i poslední zápas před vánočními svátky, Frýdek-Místek doma na Lapači zdolali 5:2 a protáhli sérii bez prohry na deset utkání. Zlín naopak pokračuje v sérii proher, Sokolovu podlehl po samostatných nájezdech.

Svěřenci trenéra Weintritta a Kucharczyka moravského rivala i přes jasnou střeleckou převahu 42:19 zlomili až ve třetí třetině, kterou ovládli jasně 4:1. Vítězný gól vstřelil Riku Sihvonen, čtyři body zapsal Luboš Rob.

„Pro nás to byl těžký zápas. Myslím si, že jsme v první třetině měli vstřelit více gólů a bylo by hotovo. Ve třetí třetině nám to tam napadalo a ten tlak byl hodně velký a zaslouženě jsme vyhráli,“ uvedl domácí trenér Radim Kucharczyk.

Zatímco Valaši na konci roku září, hokejistům Zlína se nedaří. Pod vedením nového kouče Říhy ještě nezvítězili, v Sokolově vydolovali jen bod, když další porážku dvěma brankami v závěrečných deseti minutách odvrátil Petr Mrázek.

"První třetina nebyla optimální. Ve druhé třetině se náš výkon pomalu zvedal, ale bohužel jsme po hrubých chybách inkasovali dva góly na 1:3. V dalším průběhu jsme všechny síly vložili do útoku a naštěstí jsme vyválčili alespoň bod. Byli jsme slabí v zakončení. Vyrovnávací gól nám pomohl na psychice, ale bohužel koncovka stále není podle našich představ. Nájezdy jsou vždy vabank, gólman soupeře nám vychytal všechny střely, trefili jsme tam i tyčku. Penalty přináší vždy řešení momentální situace, a tam nám nebylo přáno," uvedl asistent trenéra Beranů Oldřich Horák.

Berani po porážce 3:4 klesli v tabulce Chance ligy na jedenácté místo.

Chance liga, 31. kolo -

VHK ROBE VSETÍN - HC FRÝDEK-MÍSTEK 5:2 (1:1, 0:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 7. Rob (Ondračka, Jonák), 41. Jenáček (Rob), 42. Sihvonen (Rob, Přikryl), 49. Jonák (Rob, Smetana), 55. Bláha (Klhůfek, Hořanský) - 17. Hass (Svačina, Hotěk), 47. Zeman (Svačina). Rozhodčí: Micka, Mejzlík – Komínek, Kráľ. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 2033. Střely na branku: 41:16. Zblokované střely: 15:7. Vhazování: 37:30. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Vsetín: Žukov – Smetana, Krajčík, O. Němec, Jenáček, Voženílek, Ondračka – Jonák , Berzinš, Rob – Hořanský, Š. Bláha, Klhůfek – Berger, Přikryl, Sihvonen – Klímek, Štefka, Pětník – Vítek.

Frýdek-Místek: Švančara – Žůrek, Teper, Zeleňák, Kowalczyk, Sova, Ročák, Homola – Dostálek, A. Zeman, Svačina – Hotěk, Haas, Bednář – Doktor, Matěj, Ramik – Geidl, Macháček, Holinka.

HC BANÍK SOKOLOV - PSG BERANI ZLÍN 4:3 PO SAMOSTATNÉM NÁJEZDU (1:1, 2:0, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Vrhel (Tomek, Kverka), 32. Vrhel (Pohl, Kverka), 32. Csamangó (Zadražil, Hajný), rozhodující nájezd V. Kysela - 5. Kachyňa (Honejsek), 50. P. Mrázek (M. Zbořil, Honejsek), 58. P. Mrázek (Honejsek, Kachyňa). Rozhodčí: Valenta, Hucl - Belko, Baxa. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:2. Střely na branku: 17:23. Zblokované střely: 1:5. Bloky: 5:1. Vhazování: 25:34.

Sokolov: Michajlov - Tomek, J. Novák, Baláž, M. Rohan, Kloz, Weinhold, Klejna - Vrhel, Kverka (A), Osmík - Csamangó, Zadražil, Švec - Pohl, T. Rohan (C), Berka - V. Kysela, Hajný. Trenéři: Štrba, Holešovský, Fečo.

Zlín: Huf - Kachyňa, M. Zbořil, Suhrada, M. Novotný, Husa, Talafa, Riedl - Kubiš, Hejcman, K. Ondráček - P. Mrázek, Honejsek, Illéš - Z. Sedlák, P. Sedláček, T. Pospíšil - Köhler, Gago, Zabloudil. Trenéři: M. Říha ml., Horák, Horčička.