Přejít k hlavnímu obsahu

I třetí derby v sezoně ovládli hokejisté Vsetína. Hattrickem rozhodl Jonák

Zlín

Hokejisté Zlína prohráli v předehrávce 30. kola Chance ligy se Vsetínem 2:5 a s rivalem v letošní sezoně nezískali ani bod. Nedělní duel hattrickem rozsekl hostující kapitán Vít Jonák.

Nemyslím si, že bych odehrál nějaký výjimečný zápas,“ zůstává v klidu. „Dostal jsem se do tří nebo čtyř šancí a z toho mi to tam třikrát spadlo. Při tom posledním gólu ani nevím, jak. Měl jsem i štěstí,“ přidal s úsměvem jednatřicetiletý útočník.

Zkušený hokejista v letošní sezoně Chance ligy zaznamenal devět branek, hned šestkrát se trefil v derby proti krajskému rivalovi. V září při úvodním triumfu Valachů na Zimním stadionu Luďka Čajky skóroval jednou, v domácí říjnové odvetě se trefil dvakrát a nedělní souboj dokonce rozhodl hattrickem! „Vypadá to, že jsem si na sebe upletl bič,“ tuší po výhře 5:2 nad Zlínem hrdina týmu VHK Robe.

Tři góly si dokonce sám přivolal. V kabině totiž se spoluhráči právě na toto téma vtipkoval. Hecování a srandičky se borcům v zelenožlutých dresech vyplatily, dobrá nálada jim vydržela i po skončení duelu. „Před zápasem jsme si s kluky dělali srandu, že mě dneska čeká hattrick. Asi jsem to měl napsané někde v knížce,“ lebedil si.

Pokud to tak půjde dál, skolí příště Jonák rivala čtyřmi ranami. Že se mu zrovna proti Zlínu tak daří, nechápe. „Je to náhoda. Nic většího bych za tím nehledal,“ mávl rukou plzeňský odchovanec.

Zatímco Valaši prodloužili šňůru vítězných zápasů už na devět v řadě, Berani se trápí a nový trenér Miloš Říha mladší dál čeká na první výhru.

První třetina nebyla z naší strany optimální, byli jsme zbytečně ustrašení. Myslel jsem si, že budeme lépe nastaveni, což de facto rozhodlo. Dostali se do vedení, uklidnili se. Ve třetí třetině jsme se snažili udělat maximum – měli jsme optický tlak, stříleli jsme. Pak jsme udělali chybu a z brejku dostali gól. Je to obrovské zklamání, nebyli jsme horším týmem. Výsledek je krutý,“ smutnil domácí trenér Říha.

Ostře sledované derby před necelými pěti tisícovkami diváků na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně začali lépe Valaši, ve 12. minutě po gólech Brezinše a Jonáka vedli již 2:0. Domácí se ve druhé třetině zvedli a výsledek trefami Zbořila a Sedláka srovnali. Jenže Vsetín ještě před druhou sirénou strhl vedení opět na svou stranu. Trefil se Jonák.

Zlín byl ve třetím dějství aktivnější, ale střelecky se trápil. Velmi dobře bránící hosté navíc přidali v samotném závěru ještě další dva góly a slavili další triumf nad krajským rivalem.

V první třetině jsme se tlačili do obrany domácích, úvodním gólem se to odšpuntovalo. Ve druhém dějství jsme si zadělali na problémy. Do konce zápasu to pak už byl boj,“ zhodnotil vítězné utkání hlavní kouč vsetínského mužstva Jiří Weintritt.

Chance liga, 30. kolo -

PSG BERANI ZLÍN - VHK ROBE VSETÍN 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 27. Zbořil (Mrázek), 31. Sedlák (Talafa, Husa) – 9. Berzinš (Voženílek), 12. Jonák (Říha, Berger), 38. Jonák (Berzinš, Ondračka), 57. Jonák (Rob, Berzinš), 60. Ondračka (Lichanec). Rozhodčí: Cabák, Květoň – Zídek, Dědek. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 32:23. Diváci: 4 793.

Zlín: Kašík – Zbořil, Kachyňa, Novotný, Suhrada, Riedl, Husa, Talafa – Sedláček, Honejsek, Mrázek – Ondráček, Hejcman, Kubiš – Pospíšil, Gago, Sedlák – Köhler, Zabloudil, Illéš.

Vsetín: Žukov – Smetana, Říha, Němec, Jenáček, Voženílek, Ondračka, Hryciow – Jonák, Berzinš, Rob – Sihvonen, Přikryl, Berger – Klímek, Lichanec, Klhůfek – Hořanský, Bláha, Štefka.

Autor: Michal Konečný