Vítězná série Beranů skončila v Prostějově, Vsetín prohrál s Jihlavou

Vsetín

Vítězná sedmizápasová šňůra výher se přetrhla, hokejisté Zlína prohráli ve 45. kole Chance ligy ledě Prostějova 1:5 a v tabulce zůstali na sedmém místě. Jediný gól hostů zaznamenal ve 45. minutě Zdeněk Sedlák.

„Pod dojmem úspěšné série jsme vstoupili do zápasu velmi lehkovážně. Hráli jsme dvanáct minut naprosto profesorský hokej, což tento zápas rozhodlo. Mysleli jsme si, že se nám nemůže nic stát. Jen přijatelný stav 0:2 po první třetině nám dal šanci ještě se do utkání vrátit. Od druhé třetiny jsme byli lepším týmem, hra se postupně zlepšovala až do velkého tlaku na začátku třetí třetiny. Měli jsme řadu šancí, přišel kontaktní gól a zásluhou dvou jasných "gólovek" jsme mohli vyrovnat. To byl druhý rozhodující faktor zápasu, ale bohužel jsme velké šance neproměnili. Poté jsme inkasovali třetí gól a naše hra se pak zcela rozsypala. Zápas nebyl z naší strany vůbec optimální, nedařily se nám ani přesilové hry," zhodnotil duel kouč Zlína Miloš Říha mladší.

Jestřábi už v 8. minutě vedli 2:0 díky brankám Tomáše Janduse a beka Tomáše Valenty. V čase 44:39 snížil Zdeněk Sedlák. V polovině závěrečné části ale během 21 sekund upravili na 4:1 David Ostřížek s Janem Slaninou a výhru domácích ještě pojistil Roman Vlach.

Beraní rodina se už počtvrté zapojila do kampaně O kapku lepší hokej, která pomáhá šířit povědomí o nádorových onemocněních, či problematice poruch krvetvorby u dětských pacientů. Petr Kratochvíl nastoupili ve speciálním dresu, který půjde do dražby.

Vsetín po sérii tří vítězství prohrál druhý z posledních tří zápasů. Loňský vítěz první ligy Jihlava naopak po šňůře šesti proher zvítězila potřetí z uplynulých tří duelů. Duklu dostal do vedení v čase 5:15 Erik Meluzín a za tři a půl minuty vyrovnal Miroslav Holec. Ve 26. minutě vrátil hostům v početní výhodě náskok Patrik Miškář, ale hned za 19 sekund odpověděl Marek Voženílek. V čase 44:53 už ale rozhodl Tomáš Harkabus.

„Zápasy s těmito týmy jsou jakoby utkání v play off. Dukla přijela posbírat nějaký ten bod, má tři. Kdo nyní udělá nějakou ptákovinu, tak pro něho dopadne utkání, jako nyní pro nás. My jsme jí udělali a dostali jsme úplně stupidní gól na 2:3. V podstatě jsem Dukle přivezli puk k nám do pásma. Nevím, co na to víc moc říct. Tímto jsme si prohráli zápas a Dukla závěr odbránila, protože je na to fakt dobrá. My jme sice stříleli, ale Jihlava má na ubránění tým postavený. Pokud my už nyní nezačneme hrát zápasy v play off módu, tak potom asi ve vyřazovací části hned nepřepneme a nenaskočí to tak, jak má,říká vsetínský trenér Radim Kucharczyk.

První liga má nyní týdenní reprezentační přestávku.

Prostějov - Zlín 5:1 (2:0, 0:0, 3:1)

Branky: 3. T. Jandus, 8. Valenta, 50. Ostřížek, 51. Slanina, 54. R. Vlach - 45. Z. Sedlák. Rozhodčí: Jechoutek, Ondráček - Vašíček, Komínek. Vyloučení: 5:4. Bez využití. Diváci: 2511.

Vsetín - Jihlava 2:5 (1:1, 1:1, 0:3)

Branky: 9. Holec, 26. M. Voženílek - 6. Meluzín, 26. Miškář, 45. Harkabus, 59. Karabáček, 60. Pořízek. Rozhodčí: Zubzanda, Grygera - Hanzlík, J. Dědek. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Diváci: 2220.