Slovácko hrálo s Olomoucí bez branek, bod získal i Zlín, který ale přišel o Kozáka

Po bodu v sobotním zápase 18. kola FORTUNA:LIGY získali fotbalisté Slovácka a Zlína. Zatímco celek z Uherského Hradiště doma hrál s Olomoucí bez branek, ševci ztratili v Jablonci nadějné vedení 2:0 a na severu Čech po vyloučení útočníka Kozáka nakonec remizovali 2:2.

Slovácko bodovalo doma s Olomoucí podeváté za sebou a v posledních čtyřech zápasech s ní navíc neinkasovalo, v neúplné tabulce mu patří šestá příčka.

„Začátek zápasu nám moc nevyšel, Sigma byla lepší, přicházeli jsme o balony a nevyvíjeli jsme dostatečný tlak na soupeře, proto nám chyběly gólové akce a také šance. Pak jsme se z toho vymanili, od začátku druhé půle se náš výkon zlepšoval, ale ne ve všech parametrech. Chyběl tlak do brány, finální fáze, bez střely na branku se vyhrát nedá. To jsou příčiny, proč zápas skončil bez branek, dělba bodů byla spravedlivá,“ uznal domácí trenér Martin Svědík.

Nebezpečněji začali hosté, kteří ve slunečném, ale chladném dni prověřili Nguyenovu pozornost pokusem Chytila. Hra se pak přelévala ze strany na stranu bez zjevnější šance. Nguyena ohrozil tečí centru Zifčák, ale míč šel nakonec do zámezí.

Velkou šanci měli naše barvy po necelé půlhodině hry, kdy Holzer chytrým centrem hledal Brandnera před brankou. Útočící hráč se sápal po míči, ale v nepřehledném souboji se dvěma obránci skončil na zemi.

Emoce před poločasem rozproudila situace před brankou Slovácka. Hosté dostali míč do sítě, ale ukázalo se, že šlo o ofsajdovou situaci.

Ve druhém poločase Slovácku pomohlo dvojité střídání, hru oživili Šašinka s Kimem. Reinberk se dostal ke střele, ale trefil bránícího hráče, hlavička Mihálika šla těsně mimo. Následně Holzer poslal dobrý centr a Mihálik se už připravoval míč hlavou poslat do sítě. Nakonec centr lehce tečoval břevno a skončil mimo dosah slováckého útočníka.

V závěru utkání si Slovácko vypracovalo souvislý tlak. Ten vyústil v sérii standardních situací a nespočet centrů do vápna, jenomže efektivita ve vápně nám tentokrát chyběla a body jsme si se Sigmou rozdělili.

Stejně dopadli v sobotu i fotbalisté Zlína, kteří neudrželi dvoubrankový náskok a v Jablonci remizovali 2:2. Hosty poslal ve 20. minutě do vedení Vachtang Čanturišvili, který pak v 52. minutě přihrál na gól Martinu Fillovi. Za dalších šest minut ale snížil Jakub Považanec a v 72. minutě stejný hráč s pomocí teče od Josse Didiby už v přesilovce po vyloučení Libora Kozáka srovnal.

Je to škoda, že jsme to nedotáhli, když vedeme 2:0 a máme to tak dobře rozehrané. Neříkám, že jsme byli herně lepší, ale výsledkem jsme to měli rozehrané hodně solidně. Udělali jsme si dobrou pozici, ale po vyloučení už to byl jen boj. Mrzí mě především laciný gól na 1:2. Kdybychom udrželi vedení o dvě branky déle, bylo by to o mnoho lepší, domácí by byli ještě více nervóznější. Jablonec poté ožil a bylo to hodně složité až do samotného konce. S bodem jsme asi nakonec spokojeni i vzhledem k vývoji v tabulce,“ uvedl trenér FC Trinity Pavel Vrba.

Oba týmy se rozešly smírně popáté za sebou, vzájemný duel skončil stejným výsledkem jako v podzimní části. Jablonec se Zlínem neprohrál posledních devatenáct ligových zápasů.

Ševci i ve druhém soutěžním utkání pod trenérem Pavlem Vrbou remizovali a z předposledního místa tabulky nadále ztrácejí na soupeře tři body.

FORTUNA:LIGA, 18. kolo -

1. FC Slovácko - Sigma Olomouc 0:0

Rozhodčí: Klíma - Ratajová, Vyhnanovský - Adámková (video). ŽK: Brandner, Svědík (trenér, oba Slovácko) Diváci: 2812.

Slovácko: Nguyen - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška - Havlík, Daníček - Brandner (57. Šašinka), Trávník (57. Kim sung-pin), Holzer (82. Duskí) - Mihálik (82. Kohút). Trenér: Svědík.

Olomouc: Trefil - Pokorný, Beneš, Vraštil - Zifčák, Breite, Ventúra (90.+1 Greššák), Zmrzlý - Navrátil (62. Fortelný) - Růsek (82. Matoušek), Chytil (90.+1 Zlatohlávek). Trenér: Jílek.

FK Jablonec - Trinity Zlín 2:2 (0:1)

Branky: 58. Považanec, 72. vlastní Didiba - 20. Čanturišvili, 52. Fillo. Rozhodčí: Zelinka - Horák, Kotalík - Kocourek (video). ŽK: Šulc, Jovovič - Reiter, Kozák, Simerský, Balaj. ČK: 63. Kozák. Diváci: 731.

Jablonec: Surovčík - Surzyn, Martinec, Král, Polidar (55. Černák) - Kratochvíl (44. Hübschman), Považanec - Šulc, Chramosta (82. Ikaunieks), Jovovič - Sejk. Trenér: Horejš.

Zlín: Rakovan - Reiter (57. Janetzký), Simerský, Procházka, Bartošák - Hlinka, Didiba - Fillo (69. Vukadinovič), Fantiš (90. Balaj), Čanturišvili - Kozák. Trenér: Vrba.