Přejít k hlavnímu obsahu
Ve Vsetíně se senioři očkovali přímo v „dépéeskách“

Ve Vsetíně se senioři očkovali přímo v „dépéeskách“

Út 23. 11. 2021 - 13:02 Vsetín

Mezi nejzranitelnější skupiny obyvatel, které by se měly před onemocněním covid-19 zvlášť chránit, patří senioři. Na konci minulého týdne se proto dříve narození občané hromadně očkovali v domovech pro seniory ve Vsetíně.

 

Ve dnech 18. a 19. listopadu zorganizovalo vedení radnice ve spolupráci se Vsetínskou nemocnicí očkování seniorů proti onemocnění covid-19. „Vakcinace probíhala v celkem šesti domech a absolvovalo ji na padesát dříve narozených. Zájem byl o očkování nejen třetí dávkou, ale i první a druhou,“ upřesnila místostarostka Simona Hlaváčová, která vakcinaci seniorů koordinovala.

 

Aby se zájemci o vakcinační látku nemuseli složitě dopravovat do nemocnice nebo na jiné místo, přijel očkovací tým za nimi přímo do domů zvláštního určení.

 

Pro každý dům jsme zřídili očkovací místnost s čekárnou. Stejně tak jsme zajistili personál, který seniorům pomohl s přesunem z bytů a vyplněním dokumentace, a současně dohlížel na případné nežádoucí reakce po očkování. Děkuji zdravotníkům i zaměstnancům úřadu za výbornou spolupráci a hladký průběh vakcinace seniorů v terénu,“ dodala místostarostka Hlaváčová.