Přejít k hlavnímu obsahu
Počet nakažených ve Zlínském kraji rychle roste. Hejtman vyzývá hygienu k přísnějším kontrolám

Počet nakažených ve Zlínském kraji rychle roste. Hejtman vyzývá hygienu k přísnějším kontrolám

Pá 19. 11. 2021 - 21:00 Zlín

Ve čtvrtek 18. listopadu odhalily laboratoře ve Zlínském kraji dalších 798 pozitivně testovaných na onemocnění covid-19. V nemocnicích leží přes 300 pacientů, z toho 57 jich je umístěno na jednotce intenzivní péče.

 

Zlínský kraj patří společně s Olomouckým, Jihomoravským a Moravskoslezským krajem ke krajům s nejvyššími počty nakažených v České republice. Incidenční číslo, tedy počet nově nakažených za uplynulých sedm dní na sto tisíc obyvatel, přesáhl v těchto oblastech tisícovou hranici.

 

Proto se dnes sešla epidemiologická komise Zlínského kraje složená ze zástupců Zlínského kraje, vedení nemocnic a zástupců Krajské hygienické stanice, aby prodiskutovala další postup.

 

Epidemie sílí a nabírá na rychlosti. Musíme se připravit na další zátěž v nemocnicích a mít připraveny krizové scénáře. Predikce na následující týdny nejsou příznivé. Okamžitě musíme začít jednat a brát vážně v potaz doporučení k omezení veřejných akcí. Apelujeme na hygienickou stanici, aby zintenzivnila kontroly. Není možné, abychom s tak vysokými denními nárůsty jen přihlíželi,“ uvedl hejtman Radim Holiš.

 

Podle Krajské hygienické stanice Zlínského kraje je k pátku 19. listopadu ve Zlínském kraji 12 190 nemocných osob s laboratorně potvrzeným onemocněním covid-19.

 

Epidemiologická komise Zlínského kraje znovu zasedne v úterý 23. listopadu a rozhodne o dalších krocích.