Přejít k hlavnímu obsahu
Rekonstrukci vsetínského stadionu zahájila demolice

Rekonstrukci vsetínského stadionu zahájila demolice

So 9. 10. 2021 - 18:01 Vsetín

V těchto dnech začala rozsáhlá rekonstrukce bývalého spartakiádního stadionu na Ohradě. Jako první přišlo na řadu bourání betonových ochozů, které vyšlo na bezmála pět milionů korun.

 

Fotbalový stadion s atletickou dráhou získalo město Vsetín do vlastnictví v roce 2017 za 10 milionů korun. Radnice následně začala připravovat rekonstrukci stadionu, který by do budoucna měl být moderním sportovním stánkem sloužícím nejen fotbalistům, ale i dalším sportovcům.

 

Dlouhodobě pociťujeme absenci zázemí pro atletické disciplíny, své místo zde bude mít i hasičský sport, využívat jej k tréninkům budou mít možnost také další sportovní kluby, a časový prostor pro tělesnou výchovu bude vyhrazen i školám,“ přiblížil zájem vedení města o rekonstrukci místostarosta pro sport Tomáš Pifka.

 

Podle již zpracovaného projektu dojde k obnově travnatého fotbalového hřiště včetně systému zavlažování, výstavbě 400metrového atletického oválu a sektorů pro skok do dálky, vrh koulí a skok do výšky. Přibýt by měla i tréninková plocha a a sklad pro hasičský sport, parkoviště, krytá tribuna se šatnami a dalším zázemím.

 

Jako první však musely být odstraněny původní betonové ochozy, stěny a tribuny včetně opěrných zdí. Tuto zakázku získala v minulých dnech firma, která už pro město realizovala bourání přístavby sportovní haly Na Lapači a nedaleké budovy bývalé sauny. „Rozpočtové náklady předpokládaly na demolici tribun částku 36 milionů korun, proto je cena necelých pěti milionů pro město výhodná,“ řekl starosta Jiří Růžička s tím, že bourací práce by měly být dokončeny v závěru listopadu.

 

Místo nynějších betonových ochozů bude podle projektové dokumentace pouze vyvýšený zatravněný val. V části stadionu naproti stávající tribuně se následně plánuje stavba kryté tribuny se zázemím pro sportovce.