Přejít k hlavnímu obsahu
Hokejový Vsetín hlásí další posilu do defenzivy. Tu vyztuží důrazný bek Kajínek

Hokejový Vsetín hlásí další posilu do defenzivy. Tu vyztuží důrazný bek Kajínek

Vsetín

Hokejový Vsetín ohlásil další posilu do defenzivy. Zelenožlutý dres bude v nadcházející sezoně oblékat důrazný obránce David Kajínek, jenž naposledy působil ve Vrchlabí.

 

Davida jsme měli v hledáčku již delší dobu. Když ale Vrchlabí v Chance lize skončilo, pokračovali jsme v rozhovorech. David je silný na puku a tvrdý jak v zápase, tak i v tréninku. Neprohrává osobní souboje. Přesně takového beka jsme potřebovali,“ uvedl na klubovém webu hlavní trenér VHK ROBE Vsetín Roman Stantien.

 

Třiatřicetiletý rodák z Frýdlantu hrál v minulosti za Liberec, Jihlavu nebo Trenčín. Poslední dvě sezony strávil ve Vrchlabí, kde měl podepsanou smlouvu i na příští ročník. Klub ale v Chance lize nečekaně skončil.

 

Pak se objevila možnost jít na Vsetín. Jsem rád, že o mě vedení a trenéři stáli. Domluvili jsme se rychle, protože jsem šel do klubu, ze kterého jsem cítil opravdový zájem,“ cení si 189 centimetrů vysoký zadák.

 

Valašská mise pro něj znamená velkou výzvu. „Vsetín je top tým Chance ligy a má ambice, což se mi líbí. Věřím, že budeme úspěšní, a navážeme na předchozí povedené sezony. Na Lapači jsem několikrát hrál jako soupeř, takže vím, jací fanoušci za klubem stojí. Určitě jsou tady nároční, hladoví po úspěchu. Doufám, že jim uděláme radost,“ věří obránce se 417 odehranými zápasy v Chance lize a 160 starty v nejvyšší soutěži.

 

Týmu chce přispět hlavně kvalitní defenzivou. „Taková role se ode mne zřejmě očekává. A to včetně hry v oslabení. Věřím, že s trenéry najdeme takovou variantu, abych co nejlépe zapadl do mozaiky týmu,“ dodává.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: VHK Robe Vsetín