Přejít k hlavnímu obsahu
Ševci smutní. Zemřel bývalý kapitán zlínských fotbalistů Jaroslav Jugas

Ševci smutní. Zemřel bývalý kapitán zlínských fotbalistů Jaroslav Jugas

Zlín

Fotbalový Zlín smutní. Ševci přišli o jednu z klubových legend, opor týmu z šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Nejen Letnou zasáhla zpráva o úmrtí Jaroslava Jugase, někdejší kapitán po dlouhodobé nemoci skonal v neděli 12. června. Bylo mu 76 let.

 

Členové a hráči staré gardy budou na Jardu s úctou vzpomínat a oceňovat jeho povahové a profesionální zásady, kterými se vyznačoval. Skromnost, pokora a odpovědnost ke kolektivu a rodině,“ uvedl za všechny bývalé hráče a trenéry Arnošt Hošek. Upřímnou soustrast ale vyjadřuje celý zlínský klub.

 

Jaroslav Jugas, jenž je strýcem bývalého obránce Slavie, Mladé Boleslavi či Liberce Jakuba, patřil mezi odchovance zlínského klubu.

 

Kromě vojenské základní služby byl po celou kariéru věrný žlutomodrým barvám. Za Zlín odehrál více než 750 mistrovských a přátelských utkání, čímž se řadí v historii na druhé místo za legendárního obránce SK Baťa Miloslava Nováka.

 

Jeho kariéra gradovala v letech 1969 až 1971, kdy se jako stálý člen základní sestavy mužstva tehdejší TJ Gottwaldov podílel na postupu a působení v první fotbalové lize ČSSR. Jugas coby defenzivní záložník společně se Zavadilem, Vlastimilem Kučerou a Tichým svojí hrou trápili tehdejší fotbalovou elitu,“ vybavuje si Hošek. „Z jejich hry těšili obávaní koncoví hráči, jako byli Juran a později i Nehoda,“ vzpomíná.

 

Jugas s mateřským klubem coby kapitán vyhrál Československý pohár, se svými spoluhráči hrál druhou nejvyšší evropskou soutěž Pohár vítězů pohárů, kde byli nešťastně vyřazeni po vítězných předkolech ve druhém kole s PSV Eindhoven.

 

Po ukončení aktivní kariéry přešel na trenérskou činnost a ve funkci asistenta spolupracoval s trenéry jako byli Fábera, Žůrek, Bekeský nebo Josef Kučera.

 

Jardo, budeš nám v partě Staré gardy FC Zlín chybět. Čest tvoji památce,“ dodává Hošek.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: FC Fastav Zlín