Druhé finále rozhodl v prodloužení Vlach. Vsetín srovnal s Jihlavou krok

Vsetín

Jsou zpátky! Vsetínští hokejisté zvládli druhé domácí finále, před čtyřmi tisícovkami fanoušků udolali Jihlavu 5:4 v prodloužení a vyrovnali stav série na 1:1. I když Valaši patnáct sekund před koncem základní hrací doby ztratili těsné vedení, soupeře dorazili později. V čase 68:57 využil dvojnásobnou početní výhodu zkušený útočník Roman Vlach.

Oba týmy šly do pondělního duelu s několika změnami. Do sestavy Valachů se vrátil obránce Štach, který nahradil Šimona Jenáčka. Jihlava se musela obejít bez obránce Valenty a útočníků Čachotského a Harkabuse, kouč Viktor Ujčík tak nasadil do hry jen devět forvardů.

Domácí šli do vedení v 9. minutě, kdy se po Zemanově přihrávce trefil z pravého kruhu Ondračka. Dukla odpověděla po 143 sekundách. Do úniku se dostal Skořepa a překonal Málka blafákem do bekhendu. Ve 14. minutě vrátil Vsetínu náskok Zeman, který se prosadil z dorážky po Bergerově pokusu.

Hosté z Vysočiny sice promarnili první přesilovku, ale po 21 sekundách druhé části skórovali, když se v oslabení prosadil Havránek.

Valachům to při hře pěti proti čtyřem nešlo. Po faulech Helta a Semana se domácím naskytla na 96 vteřin přesilovka pěti proti třem, ale nejen že ji nevyužili, ale dokonce po Skořepově úniku inkasovali další gól!

V pokračující klasické početní výhodě ale Vsetín po střele Říhy srovnal na 3:3.

Vsetínský útočník přiblížil domácí k výhře ve 46. minutě, kdy skóroval od modré čáry.

Dukla se ale nevzdala a dramatický duel ještě protáhla. Bilčík při jihlavské power play poslal v čase 59:45 utkání do prodloužení.

V něm rozhodl Vlach. Bývalý útočník Zlína či Plzně nejprve v samostatném úniku pozorného gólmana Žukova nepřekonal, ale po vyloučeních Semana a Brože zužitkoval další přesilovku pěti proti třem.

Dá se říct, že jsme protrpěli vítězství. Bylo to nesmírně těžké, protože ten zápas se pro nás nevyvíjel úplně nejlíp. Pokaždé, když jsme dali gól, soupeř po nějaké naší individuální chybě srovnal. Pak to vyvrcholilo 15 vteřin před koncem zápasu, kdy srovnali na 4:4. Musím ale ocenit sílu týmu, že to kluky nepoložilo a pak jsme si v přesilové hře v pravý čas pomohli gólem na 5:4 a utkání jsme zvládli,“ řekl domácí kouč Jan Srdínko.

Naším největším problémem dnes byla nedisciplinovanost, protože tam byla spousta faulů. Nejvíc mrzí oslabení pět na tři v prodloužení. Na druhou stranu ale musím před kluky smeknout za to, co v té dnešní sestavě dokázali – 70 minut hráli na tři lajny, hráli obětavě, bojovně a s obrovským nasazením. Soupeři gratuluji k vítězství,“ uvedl po utkání asistent trenéra Dukly Jihlava Karel Nekvasil.

Souboj o triumf v druhé nejvyšší soutěži a účast v baráži o extraligu proti Kladnu bude pokračovat ve čtvrtek a v pátek v Jihlavě a s jistotou se vrátí v neděli do Vsetína.

Chance liga, 2. finále -

VHK ROBE VSETÍN - HC DUKLA JIHLAVA 5:4 po prodloužení (2:1, 1:2, 1:1 - 1:0)

Branky a nahrávky: 9. Ondračka (Zeman, Berger), 14. Zeman (Berger, Štach), 36. Říha (Vlach), 46. Říha (Rob, Venkrbec), 69. Vlach (Říha, Jerofejevs) – 11. Skořepa, 21. Havránek, 35. Skořepa, 60. Bilčík (Skořepa, Havránek). Rozhodčí: Čech, Cabák – Zídek, Komínek. Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 4020. Střely na branku: 45:18 (13:7, 14:7, 11:3, 7:1). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 4:3, 4:4.

Vsetín: Málek – Smetana, Ondračka, Říha, Jerofejevs, Hryciow, Štach, J. Jenáček – Jonák, Venkrbec, Rob – Půček, Kucharczyk, Klímek – Berger, Vlach, Zeman – Hořanský, Březina, Vítek.

Jihlava: Žukov – Bilčík, Mareš, Kowalczyk, Eliáš, Kachyňa, Dundáček, Chvátal – Čermák, Skořepa, Havránek – Juda, Zadražil, Helt – Seman, Menšík, Brož.