Přejít k hlavnímu obsahu
Zvěřinové speciality, kurzy pečení a vaření nebo Běhej Valachy. Říjen bude ve Velkých Karlovicích pořádně nabitý!

Zvěřinové speciality, kurzy pečení a vaření nebo Běhej Valachy. Říjen bude ve Velkých Karlovicích pořádně nabitý!

Velké Karlovice

Celý říjen bude v Resortu Valachy Velké Karlovice pořádně nabitý! Nejen dospělí, ale i děti se mohou těšit na kurzy pečení a vaření, zvěřinové speciality, wellness víkend, běžecký závod Běhej Valachy nebo tvořivé odpoledne se stezkou odvahy!

 

Už tuto sobotu 8. a neděli 9. října se mohou návštěvníci symbolicky rozloučit s grilovací sezónou na vyhlídkové terase hotelu Horal při Víkendu zvěřinových specialit. Horal je jimi vyhlášený a kuchaři budou během víkendu připravovat speciality z kančího, mufloního, jeleního a dokonce i bizoního masa. V sobotu od 11:30 do 15:30 k posezení zahraje muzikant Bolek Vjaclovský, v neděli vystoupí heligonkáři Katka a dědko Kubačákovi.

 

Koho baví nejen jíst, ale i vařit a péct, ten se může o víkendu zapojit do kuchařských kurzů v hotelu Galik pod vedením kuchařů a pekařek Resortu Valachy. V sobotu 8. října je na programu příprava borůvkových knedlíků, v neděli 9. října kurz pečení valašských frgálů. Počet míst je omezený, je třeba si je rezervovat předem. Během podzimu chystá Resort Valachy i další termíny a k tomu také novinky: kurz přípravy valašských halušek nebo kurz pečení vánočky.

 

Sobota 15. října bude v Resortu Valachy zasvěcena dětem. U hotelu Galik se uskuteční tradiční akce Podzimní kouzlení, při níž se mohou děti se svými rodiči od 15 hodin zapojit do tvoření z podzimních materiálů, soutěžit o nejhezčího „podzimáčka“ a užít si doprovodný program – šlapací autíčka, ukázky práce řezbáře a od 18 hodin také oblíbenou stezku odvahy.

 

Kdo si chce zasportovat, může se o víkendu 14. až 16. října zúčastnit Wellness víkendu aneb Valašského víceboje v hotelu Horal s možností vyzkoušet aktuálně nejpopulárnější druhy sálového cvičení. Do Velkých Karlovic také míří nejznámějších český běžecký kouč Miloš Škorpil a v hotelu Lanterna povede svou Běžeckou školu pro začátečníky i pokročilé.

 

V sobotu 22. října se uskuteční u hotelu Galik poslední letošní akce seriálu DATART Valachy tour – běžecký závod Běhej Valachy. Od 9:30 se budou konat dětské závody v sedmi věkových kategoriích na vzdálenosti od 100 do 1 800 metrů. Dospělí odstartují ve 12:00 a na výběr mají ze dvou tratí v délce 7 a 12 km. To vše v kulise podzimní krajiny Beskyd, která začíná hýřit všemi barvami.

 

Co se ještě chystá v Resortu Valachy?

30. 10. Kurz pečení valašských frgálů

5. 11. Degustační večer s vinařem Jiřím Uherkem

11. – 20. 11. Svatomartinské hody

16. 11. Noc bílých lanýžů

19. 11. Kurz přípravy valašských halušek

20. 11. Kurz pečení valašských frgálů

30. 11. – 2 12. Umění být zdráv a emoční mistrovství (Jitka Ševčíková + Jan Vojáček)

3., 10. a 17. 12. Kurz pečení vánočky

16. 12. Etiketa stolování s Ladislavem Špačkem