Přejít k hlavnímu obsahu

Známe Babičku roku Zlínského kraje! Do finále se probojovaly seniorky z Hradiště a Sehradic

Zlín

Den seniorů, který každoročně připadá na 1. října, oslavili ve Zlíně nejen hudbou a tancem, ale také soutěží o Babičku roku. Tou se stala jednaosmdesátiletá Hedvika Strnadová, která postoupila do celostátního kola.


 

Téměř dvě stě účastníků zavítalo na Den seniorů, který pro ně uspořádala Krajská rada seniorů Zlínského kraje. Účastníci tak měli možnost potkat se, popovídat si a zabavit se při živé hudbě, která jim hrála k tanci i poslechu. Na akci se dostavil také hejtman Radim Holiš, který přišel přítomné seniory osobně pozdravit.

 


Dnešní setkání je potvrzením toho, že Zlínský kraj opravdu žije a že u nás máme aktivní lidi v každém věku. Přeji všem, aby je vitalita a dobrá nálada neopouštěla,“ řekl hejtman Radim Holiš.

 


Akce se uskutečnila už po sedmnácté. Ani letos nechyběla tombola a vyhlášení krajského kola soutěže Babička roku.

 


Babičku roku nominují jednotlivé kluby seniorů. Je důležité, aby účastnice soutěže byly komunikativní, aby dokázaly mluvit nejen o sobě a svých zájmech, ale také představit místo a region, kde bydlí. Dalším okruhem je ukázka zájmů a zálib, může to být třeba zpěv, recitace nebo ukázka ručních prací,“ upřesnil pravidla soutěže předseda Krajské rady seniorů Zlínského kraje Libor Pilka.

 


Do finále se letos probojovaly dvě dámy. Jednou z nich byla Jaroslava Obdržálková z Klubu seniorů Uherské Hradiště, která je stále velice aktivní i ve svých 71 letech.

 


„Mám toho hrozně moc, pletu, háčkuju, dělám veškeré ruční práce! Ráda fotím, píšu přání, vytvářím obrázky a věnuju se vnoučatům. Ráda potkávám nové lidi a jezdím na výlety, když mám volný čas,“ usmívala se Jaroslava Obdržálková.

 

Druhou finalistkou byla 81letá Hedvika Strnadová z Klubu seniorů Sehradice. Ani ta v sobě přebytek energie nezapře.„Já jsem zvyklá pořád něco dělat. Mám králíky, slepice, kočku, zahrádku a políčko, a to vás pořád nutí, i když se vám nechce! Je to ale dobré, protože jinak byl člověk pořád jenom seděl,“ prozradila své záliby Hedvika Strnadová.

 


Právě ta se nakonec stala vítězkou krajského kola Babičky roku a postoupila tak do celostátního kola, které se uskuteční v Olomouci.