Zvládli to i bez nemocného Svědíka. Slovácko přejelo České Budějovice 4:1

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka i bez nemocného trenéra Martina Svědíka porazili v úvodním kole první ligy České Budějovice 4:1. Moravané v obou poločasech vstřelili dvě branky. V závěru první půle se prosadili Marek Havlík a Kim sung-pin, na konci se prosadili střídající Matěj Valenta s Ondřejem Mihálikem. Hosté duel na chvíli zdramatizovali, když z penalty na 2:1 snížil Jakub Hora.

„Pro nás je to velmi důležité vítězství na začátku soutěže. Věděli jsme, jaký styl hry Budějovice praktikují a připravili jsme se na něj. V první půli jsme toho dvakrát využili a dali dvě branky. Po přestávce nás mrzela nejen penalta, ale i faul, který jí předcházel. Pak jsme se dostali zbytečně pod tlak a měli jsme při standardních situacích Budějovic namále. Dali jsme ale třetí gól a čtvrtý to definitivně rozsekl. Čtyři branky jsou naším nadprůměrem, ale nepřekvapilo mě to, neboť nám to padalo i v přípravě,“ uvedl asistent trenéra Slovácka Jan Baránek.

Třicetiletý kouč zaskočil za nemocného hlavního trenéra Martina Svědíka. Ten chyběl na lavičce ze zdravotních důvodů a jeho kompetence dočasně převzal právě Baránek.

Slovácko poprvé udeřilo ve 20. minutě. Gólu Vechety ale předcházel ofsajd. Po půlhodině hry hrozil hostující Osmančík, ale Heča krásným zákrokem střelu na bližší tyč zlikvidoval. Ve 35. minutě se pohlednou kombinací dostal do zakončení Vecheta, ale jeho pokus vyškrábl Šípoš na roh. Slovácko tak udeřilo až po chybě Hellebranda, kdy se míče zmocnil Marek Havlík a prostřelil vybíhajícího Šípoše střelou na bližší tyč. Ještě veseleji bylo o dvě minuty později, kdy nádherně pronikl do vápna Petržela, obešel obránce a našel Seung Bin Kima, který prostřelil vše co mu stálo v cestě a zvýšil na 2:0.

Utkání dostalo novou zápletku po osmi minutách druhého poločasu, kdy Vecheta zahrál ve zdi rukou a z penalty srovnal Jakub Hora. Slovácko se v následné pasáži dostalo vlivem několika rohových kopů v řadě pod tlak, ale zvládlo je přestát bez újmy i díky fantastickému zákroku Heči proti Ondráškovi. Po 70. minutě se povedlo Slovácku rozbít tlak hostů a po spolupráci střídajících hráčů Cicilii a Matěje Valenty druhý jmenovaný ránou zpoza vápna rozvlnil síť za Šípošem.

Také ve druhém poločase Slovácko udeřilo dvěma slepenými góly. V 81. minutě Valenta donutil napadáním soupeře při rozehrávce k chybě a Ondřej Mihálik dokonalým lobem ze střední vzdálenosti překonal vyběhnutého brankáře.

Slovácko v prvním utkání nové sezony vstřelilo čtyři branky, neinkasovalo branku ze hry a připsalo si tři body do tabulky.

1. FC Slovácko - Dynamo České Budějovice 4:1 (2:0)

Branky: 36. Havlík, 39. Kim sung-pin, 76. Valenta, 80. Mihálik - 54. J. Hora z pen. Rozhodčí: Starý - Caletka, Machač - Černý (video). ŽK: Sinjavskij - Havel. Diváci: 4324.

Slovácko: Heča - Reinberk, Daníček, Kadlec - Sinjavskij (84. Brandner), Trávník, Havlík, Holzer (84. Kalabiška) - Petržela (66. Valenta), Kim Sung-pin (66. Mihálik) - Vecheta (73. Cicilia). Trenér: Baránek.

Č. Budějovice: Šípoš - Broukal, Havel, Králik - Čmelík, Čermák (83. V. Hora), J. Hora, Osmančík (73. Trummer) - Suchan (66. Adediran), Hellebrand (83. Hais) - Ondrášek. Trenér: Nikl.