Přejít k hlavnímu obsahu
Zemřel Roman Čechmánek. Olympijský vítěz z Nagana vedl mládež v Uherském Hradišti

Zemřel Roman Čechmánek. Olympijský vítěz z Nagana vedl mládež v Uherském Hradišti

Uherské Hradiště

Hokejový svět zasáhla velmi smutná zpráva. V 52 letech zemřel bývalý hokejový brankář Roman Čechmánek, olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa. 

 

„Potvrdil mi to jeho syn Roman, který ho našel. V sobotu s kluky nejel na zápas, protože mu bylo špatně, v neděli měl jet s dětmi taky, ale nebral telefon a nereagoval ani na zprávy," uvedl Deníku předseda klubu HC Uherské Hradiště Miroslav Stavjaňa. 

 

Bolestivá zpráva o úmrtí šéftrenéra mládeže jej velmi zasáhla. „Pro všechny z nás je to strašná rána, něco nečekaného. Největší břímě ale nese rodina. Roman měl tři děti. Byl to zdravý chlap, čišel optimismem," tvrdí Stavjaňa. 

 

Že by měl Čechmánek zdravotní problémy, rázně odmítá. „Nemocný nebyl. Že by spáchal sebevraždu je úplný nesmysl," prohlásil. 

 

Smutná informace zasáhla i Jaroslava Balaštíka. „Pořád tomu nemohu uvěřit. Poslední dobou jsme se velmi často potkávali. Čest jeho památce, upřímnou soustrast jeho rodině,“ vzkázal úspěšný hokejista, reprezentant a nyní hokejový agent ze Slovácka.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: SHKM Baník Hodonín