Přejít k hlavnímu obsahu
Sledge hokejisty čeká Olomouc. Pomůže stadion, kde i tučňáci chodí v kabátu?

Sledge hokejisty čeká Olomouc. Pomůže stadion, kde i tučňáci chodí v kabátu?

Zlín

Sledge hokejisty Zlína o nadcházejícím víkendu čeká dvojzápas s Olomoucí. Duely hrané v rámci 7. a 8. kola překlopí základní část, která čítá celkem 14 utkání, do své druhé poloviny. V sobotu 11. listopadu se hraje od 13:30 hodin na ledě soupeře, který má svůj azyl ve Valašském Meziříčí. O den později pak bude stejného soupeře hostit Zlín doma ve své CCM aréně, a to s úvodním buly v jedenáct hodin.

 

Zlínští věří, že jim moravské souboje přinesou odrazový můstek od zatím ne úplně povedených výkonů. Ze šesti duelů vyhráli hráči z Baťova města jen jednou a se čtyřmi body jsou předposlední. Oproti tomu Hanáci se s devíti body drží na čtvrté příčce zaručující postup do play off. V dosavadní části sezony mají poloviční úspěšnost, když tři body brali proti Spartě, Českým Budějovicím a naposledy Ostravě.

 

Kohouti z Olomouce se poslední dobou tradičně mohou opřít v ofenzivě o dva třiadvacetileté hráče. Kapitán Radek Jedlička i jeho stejně mladý parťák Mikuš, mimochodem oba zdraví borci, dávají svému týmu elán. K tomu všemu se umí dobře prosadit i slovenská střela Miloš Večerek. Dres Hanáků obléká také ex-zlínský Michal Hlinka či další reprezentanti Slovenska, kteří nedávno dokázali postoupit zpět do elitní kategorie mistrovství světa. Zkušenosti pak rozdává před sezonou z Pardubic příchozí Tomáš Kvoch. Branku střeží mrštný Michal Černoch.

 

Olomoučtí para hokejisté již delší dobu naráží na limit jedné ledové plochy ve stotisícovém městě, a tak utkání se Zlínem budou nuceni sehrát v azylu - a to ve Valašském Meziříčí. Pro návštěvníky platí jedna rada: dobře se obléct. Zvěsti říkají, že zde chodí i tučňáci v kabátu…

 

V neděli od 11:00 se pak Kohouti představí na zlínské půdě. Oba celky se v loňské sezoně setkávaly nebývale často, hned pětkrát. Poprvé to bylo v přípravném duelu, kdy vyhrál Zlín 5:2. V základní části pak oba celky měly shodnou bilanci: doma vyhráli Hanáci 3:1, LAPP na svém ledě pak 4:2. Vše vyvrcholilo soubojem v semifinálové sérii, kde Zlínští po jasných výhrách 6:1 a 9:4 ovládli sérii 2:0 na zápasy.

 

Celkově mezi sebou odehrály tyto týmy 40 duelů, rovných třicet z nich ovládl Zlín. Jde také o dva kluby, které ještě společně s Kolínem v sezoně 2002/2003 sehrály společně Český pohár - předchůdce ligové soutěže.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: Petr Koval