Přejít k hlavnímu obsahu

Uherské Hradiště vymění zastaralé parkovací automaty

Út 10. 5. 2022 - 18:01 Uherské Hradiště

Uherskohradišťská radnice nakoupí deset nových parkovacích automatů. Ty budou disponovat komunikační technologií 4G a vedle běžné hotovostní platby umožní také bezkontaktní platby.

 

V Uherském Hradišti začne postupná obměna zastaralých parkovacích automatů. Město se rozhodlo nakoupit deset nových automatů, které umístí v centru města. Původní parkovací automaty budou přesunuty na jiné pozice ve městě tak, aby byl pokryt maximální perimetr.

 

„Celkovou obměnu automatů nezvládneme najednou, bude probíhat na etapy. Letos koupíme 10 nových automatů, totéž příští rok a poslední 4 až napřesrok. Protože všechny původní nejsou ještě nepoužitelné, přesuneme je na jiné, méně exponované pozice. Zásadní je novými automaty vybavit samotné centrum města s největší parkovací zátěží,“ informoval místostarosta města Jaroslav Zatloukal.

 

Důvodem obnovy automatů je zejména ukončení 3G sítě ze strany poskytovatele připojení. Z celkového počtu 36 parkovacích automatů je jich 24, které podporují pouze 3G síť. Ostatních 12 je technologicky novějších a splňují současné parametry a komunikační požadavky.

 

Město chce především eliminovat výpadky parkovacích automatů v závislosti na spotřebě papírových kotoučů, plnosti kas a jiných závad. V případě výpadku parkovacího automatu, který není pod dohledem, bude mít parkující možnost platby u dalšího nejbližšího automatu.