Přejít k hlavnímu obsahu
Výstavba Centrálního pavilonu v Baťově nemocnici je zase o kus dál. Příprava dokumentace překročí stamilionovou hranici

Výstavba Centrálního pavilonu v Baťově nemocnici je zase o kus dál. Příprava dokumentace překročí stamilionovou hranici

Čt 5. 5. 2022 - 20:00 Zlín

Nejvýznamnější investiční projekt Krajské nemocnice Tomáše Bati za poslední desetiletí dospěl k zásadnímu kroku. Vedení nemocnice podepsalo smlouvu s dodavatelem projektové a realizační dokumentace pro výstavbu nového Centrálního pavilonu. Příprava kompletní dokumentace vyjde na více než sto milionů korun.

 

Výstavba Centrálního pavilonu je pro modernizaci krajské nemocnice klíčová. Vzniknou důstojné prostory pro akutní interní obory a urgentní příjem, ale také budou vytvořeny prostory pro modernizaci dalších pavilonů,“ přiblížil investiční záměr ředitel Baťovy nemocnice Jan Hrdý.

 

Po dokončení stavby bude krajská nemocnice disponovat novým moderním objektem, který nabídne zázemí interně, kardiologii a neurologii, urgentnímu příjmu a všem potřebným diagnostickým a zobrazovacím zařízením.

 

Součástí objektu budou také ambulance a lůžková oddělení uvedených odborů, nové provozy lékárny, občerstvení a další. Počítáno je i s novým heliportem na střeše budovy. „Interna a kardiologie se přestěhují z objektu č. 25 a neurologie se přemístí ze svých stávajících pracovišť,“ doplnil ředitel krajské nemocnice.

 

Na vypracování projektové a realizační dokumentace se bude podílet sdružení dvou firem, a to DOMY spol. s r.o. a JIKA-CZ s.r.o. Dodavatel dokumentace byl vybrán ve veřejné zakázce.

 

Součástí zakázky je v první fázi vypracování architektonické studie stavby a její napojení na stávající objekty. Dále vypracování projektové dokumentace pro územní rozhodnutí a stavební povolení a ve finále příprava dokumentace pro výběr dodavatele a provádění stavby,“ upřesnil člen představenstva pro oblast ekonomickou Martin Déva.

 

Realizací projektu Baťova nemocnice podle jeho slov odstraní významnou část interního investičního „dluhu“ nahromaděného v uplynulých desetiletích. Částka za přípravu kompletní dokumentace překročí stamilionovou hranici. Hotovo by podle předpokladů mělo být zhruba do roka a půl.

 

Vzhledem ke stavebně technickému stavu budov je nezbytné, aby se výstavba nového pavilonu uskutečnila v co možná nejkratším termínu. Optimistickou vizí pak je, že bychom mohli za pět let otevřením nového Centrálního pavilonu oslavit 100. výročí založení Krajské nemocnice Tomáše Bati,“ uzavřel Jan Hrdý.

 

Foto: KNTB