Přejít k hlavnímu obsahu
Táto, prosím, dej gól! Pohárové finále je tady

Táto, prosím, dej gól! Pohárové finále je tady

St 4. 5. 2022 - 13:30 Uherské Hradiště

Už pěkných pár hodin hýbe Uherským Hradištěm i okolím finálový duel fotbalového MOL Cupu mezi Slováckem a pražskou Spartou. Výkop je ve středu v 19:00. Debaty se vedou už delší čas a pod fotbalovým kotlem to pěkně bublá.

 

 

Což potvrzuje také fotbalista, který má odehráno v lize přes 450 zápasů. Milan Petržela se na duel se Spartou moc těší. A taky jeho největší fanynka, dcera Claudie, prvňačka jedné základky v Uherském Hradišti.

 

„Taťko, musíš dát gól,“ říká šikulka odhodlaně.

 

„Jak rád bych ji poslechl,“ směje se táta Milan, který získal v lize s Plzní čtyři mistrovské tituly, ale český pohár získal jedinkrát.

 

„Jo, jo, je to tak, bylo to v roce 2010, hrálo se na pražské Letné, porazili jsme Jablonec 2:1 a mně se tehdy povedlo dát gól, takže bych malé velice rád vyhověl a kdyby se povedlo pohár vyhrát, bylo by to po dvanácti letech něco úžasného,“ říká velezkušený plejer, který na zápas pozve kromě přítelkyně Jitky, tedy maminky Claudie, také rodiče, bratra a své dva synovce.

 

V Uherském Hradišti se čeká plné hlediště, ale mluvčí klubu Marek Jurák upozorňuje na jednu důležitou věc. „Na rozdíl od ligových zápasů, jichž jsme pořadatelé, je tento finálový zápas v gesci fotbalové asociace, distribuce vstupenek byla tudíž na nich. Rovným dílem se dělily mezi kluby, další pak rozděloval FAČR podle svého uvážení. I tak věřím, že budeme mít pravé domácí prostředí a uspějeme, byl by to pro nás historický úspěch, na hřišti i v hledišti pro to musíme udělat maximum,“ dodává mladý, ale už léty prověřený a zkušený funkcionář.

 

Autor: Jan Čada

Foto: Rodinný archiv Milana Petržely