Přejít k hlavnímu obsahu
Žádná Amerika! Brankář Málek odchází ze Vsetína do finského Tampere

Žádná Amerika! Brankář Málek odchází ze Vsetína do finského Tampere

St 4. 5. 2022 - 13:02 Vsetín

Odlet do Ameriky se odkládá. Talentovaný brankář hokejistů Vsetína Jakub Málek míří z Lapače do Finska, kde bude v příští sezoně nosit dres Ilves Tampere. Na severu Evropy se potká s dalšími vsetínskými odchovanci Ondřejem Slováčkem (Lukko Rauma) a Janem Ščotkou (JYP Jyväskylä).

 

Přišla chvíle, která pro mě není lehká. Nastal čas, kdy se musím se Vsetínem rozloučit. Moc mi to tu přirostlo k srdci, ale z hokejové stránky je čas posunout se zase o krok dál. Za celou dobu mi přišla spousta nabídek, nikdy ale nebudu litovat toho nejlepšího rozhodnutí, že jsem zůstal, a mohl se rozvíjet právě tady,“ uvedl na klubovém webu VHK Robe Jakub Málek.

 

Poděkovat musím všem, co na zimáku působí. To znamená od ledařů po kancelář. Je neuvěřitelné, jak to tady funguje. Největší díky patří fanouškům Vsetína. Hrát tady bylo něco, co nikdy v životě nezapomenu. Vsetínu přeji jen to nejlepší do dalších let. Věřím, že se naše cesty zase jednou potkají,“ dodal závěrem.

 

Kroměřížský rodák zamířil do Vsetína v patnácti letech. Od té doby rozvíjel svůj talent na Lapači. Prošel mládežnickými výběry, postupnými krůčky se vypracoval až do prvního týmu, za který odchytal uplynulé dvě sezony v Chance lize.

 

Loni v létě jej jako třetího Čecha v pořadí draftoval klub NHL New Jersey Devils a na přelomu roku startoval na světovém šampionátu dvacetiletých. Nyní Málek míří na své první zahraniční angažmá.

 

Pro Kubu je to další posun vpřed jak v běžném životě, tak v tom sportovním,“ míní trenér brankářů VHK Roman Peschout, jenž s Málkem dlouhodobě spolupracoval. „Díky jeho pracovitosti a šikovnosti se mu v kariéře otevřely další dveře a on tak může dál rozvíjet svůj talent. Doufám, že ze svých nároků na sebe nesleví a bude pořád stoupat nahoru. Byla radost s ním pracovat. Pro klub je skvělé, když se podaří vychovat takový talent. Všichni si přejeme, aby to Kuba dotáhl co nejdál a jeho kariéra byla co nejdelší. A pro naše další brankáře to může být určitá motivace, jak Kubu napodobit. Moc mě těší, jak klub našim brankářům pomáhá v jejich rozvoji. Velký dík patří i kolegovi Dominiku Geržovi, jenž s nimi skvěle pracuje už od těch nejmenších,“ přidal Peschout.

 

Málek si dál plní své sny. Po draftu do NHL a startu na mistrovství světa hráčů do 20 let zaujal v Chance lize úspěšností zákroků 93,21 % i vstřeleným gólem přes celé hřiště do prázdné soupeřovy klece. V play-off pak dotáhl Valachy až do finále soutěže, tedy k největšímu úspěchu klubu v jeho moderní historii.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: VHK Robe Vsetín