Slovácko prohrálo s Kolínem nad Rýnem 0:1 a ztratilo naději na postup ze skupiny

Uherské Hradiště

Přišli o bod, miliony i naději. Fotbalisté Slovácka prohráli v pátém zápase Evropské konferenční ligy s Kolínem nad Rýnem 0:1 a ztratili šanci na postup ze skupiny D. Sváteční duel rozhodl v 82. minutě slovenský reprezentant Ondrej Duda, který proměnil pokutový kop. Domácí brankář Filip Nguyen předtím v 51. minutě další penaltu soupeře chytil.

V Uherském Hradišti po těsné porážce zavládlo obrovské zklamání nejen z výsledku, ale především z výkonu gruzínských rozhodčích, kteří proti Slovácku nařídili dva pokutové kopy a i další verdikty byly hodně sporné a zvláštní.

„Je strašné, že tu není VAR. Na druhé straně je otázka, jestli to rozhodčí chtěl. Já si myslím, že to udělal vědomě a o to je to smutnější. A nikdo mě nepřesvědčí o tom, že to nebylo jinak, protože rozhodování zavánělo velkou tendenčností. Je těžké se s tím vyrovnat,“ povzdechl si kouč Slovácka Martin Svědík.

Jeho tým tak ani na třetí pokus nedokázal v Konferenční lize zvítězit v domácím prostředí: předtím remizoval s Partizanem Bělehrad 3:3 a podlehl Nice 0:1.

Dohrávka začala dnes v čase čtvrtečního ukončení v osmé minutě autovým vhazováním hostů, v nezměněných sestavách a před znovu zaplněným stadionem. Od prvních minut měl duel ostré tempo, hra se přelévala od branky k brance, nicméně vyložené šance dlouho chyběly.

Vzruch přinesla až druhá půle. V 50. minutě nařídil gruzínský rozhodčí po souboji Trávníka s Adamjanem pokutový kop, jenže Nguyen skočil k tyči a střelu kolínského kapitána Kainze zneškodnil. Partie tak nabrala i emoční grády, žlutou kartu dostali oba trenéři, ale obraz hry se zásadně nezměnil.

Rozhodnutí padlo v 82. minutě, kdy rozhodčí odpískal další pokutový kop po kontaktu Kohúta s Tiggesem a tentokrát už Duda Ngyuena překonal.

V závěru plály emoce na obou stranách. Hostující Schirí trefil tyč, na druhé straně viselo vyrovnání ve vzduchu, ale závěrečný tlak Slovácka vyšel vniveč. Český tým tak v pohárech nevyhrál s německými soupeři pátý duel za sebou.

1. FC Slovácko - Kolín nad Rýnem 0:1 (0:0)

Branka: 82. Duda z pen. Rozhodčí: Kruašvili - Varamišvili, Pipia (všichni Gruz.). ŽK: Trávník, Kohút, Daníček, Hofmann, Svědík (trenér) - Adamjan, Huseinbasič, Schindler, Duda, Kilian, Baumgart (trenér). Diváci: 7 333.

Slovácko: Nguyen - Tomič, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Daníček, Havlík - Petržela (69. Holzer), Trávník (58. Kohút), Duskí (85. Vecheta) - Mihálik. Trenér: Svědík.

Kolín: Schwäbe - Schindler, Kilian, Hübers, Pedersen - Huseinbasič, Martel, Schirí, Kainz (73. Duda) - Dietz (61. Tigges), Adamjan (73. Maina, 90. Schmid). Trenér: Baumgart.