Slovácko porazilo Nice 2:1! Senzační obrat dokonal v závěru ze standardky Reinberk

Uherské Hradiště

První vítězství v základní skupině Evropské konferenční ligy si ve čtvrtek večer připsali fotbalisté Slovácka, kteří senzačně přehráli domácí Nice 2:1. K obratu nejdříve zavelel čtvrt hodiny před koncem Tomič a v samotném závěru se z přímého kopu trefil Reinberk.

Slovácko začalo před prázdnými tribunami Allianz Riviera arény nebojácně. O první průnik do vápna se postaral Petržela, kterého o chvíli později střelou napodobil Havlík. Modro-bílí následně vybojovali dvě standardní situace, domácí gólman Schmeichel ale šance vychytal.

Nice se gólově prosadilo hned z první velké šance, kdy do vápna pronikl Diop. Z úhlu střílel k bližší tyči, kde byl připraven se zákrokem Nguyen, jenže Daníček míč nešťastně tečoval a poslal ho pod břevno.

V další fázi utkání zářil především hostující gólman Nguyen, který vychytal několik vyložených šancí Nice a do přestávky tak držel hratelný výsledek 0:1.

Druhou půli začalo Slovácko se třemi novými hráči na hřišti. Martin Svědík do hry poslal Kohúta, Reinberka a Siňavského. Po několika minutách hry se do šance dostal Tomič, ale ránu pod nohy kryl Schmeichel. Následně předvedl několik fantastických zákroků opět Nguyen, který tým podržel ve hře. Havlíkovu ránu na druhé straně Schmeichel vyrazil a Doski dorážel jen těsně mimo branku.

Gólovou radost udělal moravským fanouškům v 75. minutě Michal Tomič. Ve vápně si obhodil obránce a levačkou poslal míč za háčky na vzdálenější tyč. Hráči Slovácka byli dál při chuti a střelu směrem k brance vyslal zpoza vápna Doski, mířil ale mimo.

Chvíli před koncem unikl do brejku kapitán Kadlec a šel by sám na Schmeichela, kdyby ho zezadu nezatáhl Todibo, kterému následně rozhodčí ukázal červenou kartu. Standardku rozehrál Petr Reinberk a udělal to náramně, protože míč kopl na přední tyč, kde překvapil Scheichela a poslal svůj tým do vedení 2:1, které už si Slovácko pohlídalo.

Šumi na nás zavolal z lavičky, tak jsem si k tomu stoupl. Havlas se na to moc netvářil, ale říkal jsem mu, ať mě to nechá kopnout a jednou v životě to tam taky pošlu. Zeď se rozestoupila a mezírkou to tam prošlo. Podařilo se,“ usmíval se po zápase Petr Reinberk.

Slovácko se ziskem tří bodů v tabulce dotáhlo na Kolín a je jen bod za Nice. „Je to nádhera. Mohli jsme z prvních tří zápasů mít víc bodů a výsledkově nám to nevyšlo. Dnes hra nebyla dobrá a přesto jsme dnes vyhráli. Nice se snažilo hrát na konci na dlouhé balony, ale poradili jsme si s tím dobře,“ okomentoval hru modro-bílých Reinberk.

S jeho hodnocením souhlasil i kouč Slovácka Martin Svědík. „V prvním poločase jsme podali nejhorší výkon ze všech zápasů Konferenční ligy. Navázali jsme tak na nedělní ligové utkání s Bohemians. Ztráceli jsme jednoduché míče, v obranné fázi jsme se špatně posouvali. V poločase jsme reagovali střídáním a změnou rozestavení. Hru jsme postupně vystupňovali. Byli jsme lepší, kompaktnější,“ uzavřel Svědík.

Hráče 1. FC Slovácko teď čeká nedělní duel na půdě Baníku Ostrava. Další utkání Evropské konferenční ligy sehrají ve čtvrtek 27. října doma proti Kolínu.