Čtvrtá výhra v řadě! Berani vezou z Pardubic tři body a v tabulce poskočili na 6. místo

V kabině zlínských Beranů může být po nepovedeném začátku sezóny konečně důvod k optimismu. Ze čtyř posledních utkání si připsali 11 bodů a v tabulce se posunuli na 6. místo. Naposledy naplno bodovali na ledě rezervy Pardubic, kde zvítězili po boji 3:2.

Zlínští v utkání třikrát vedli, střelecký účet duelu otevřeli zásluhou využité přesilovky již ve 4. minutě. Dynamo za další čtyři minuty srovnalo stav, ale hosté ve 34. minutě opět strhli vedení na svou stranu. Domácí rezerva Pardubic ještě jednou zásluhou druhé využité početní výhody vyrovnala, nicméně za pouhých 17 vteřin přišla minutu před druhou sirénou rázná odpověď Beranů v podobě rozhodujícího gólu.

Za Zlín se dvěma trefami prosadil Darek Hejcman a rozhodující střelu si připsal mladík Šimon Frömel. Zlín se dostal v tabulce na šestou příčku s pouhým tříbodovým odstupem na vedoucí Třebíč.

Viděli jsme bojovné utkání. Opět jsme měli dobrý vstup do utkání, neboť jsme šli do rychlého vedení. V první třetině jsme měli trochu problémy s výborným pohybem domácích hráčů. Od druhé třetiny jsme měli mírně navrch a o jeden gól jsme byli dnes lepším týmem,“ uvedl 1. asistent PSG Berani Zlín Juraj Jurík.

Z naší strany velmi slušná první třetina. Měli jsme dobrý pohyb, byli hodně na kotouči a kluci hráli, co měli. Zase jsme měli problém ve druhé třetině, nevyhazujeme kotouče, jsme ve špatných prostorech. Paradoxně vyrovnáme, dnes jsme i dobře sehráli přesilovky, a v dalším střídání inkasujeme po dvou hrubicích v obraně. S takovým soupeřem malé věci dělají zápas,“ zhodnotil duel trenér pardubické rezervy David Havíř.

Kubiš a spol. hrají v dalším kole v sobotu 15. října doma s Frýdkem-Místkem, začátek je na programu v 17:30 hodin.

11. kolo / středa 12. 10. 2022 / 18:00

HC Dynamo Pardubice "B" - PSG Berani Zlín 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. min Endál (J. Zdráhal, T. Kaut), 38. Rouha (Bučko, Nečas) - 4. Hejcman (Kubiš, J. Ondráček), 34. Hejcman (Illéš, Suhrada), 39. Frömel (Gago). Rozhodčí: Cabák, Čáp - Kokrment, Horažďovský. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 345. Střely na branku: 18:34. Zblokované střely: 13:13. Bloky: 12:12. Vhazování: 30/57 (53%) - 27/57 (47%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.

HC Dynamo Pardubice "B": Nečas - J. Zdráhal (A), Hrádek, Kaštánek, Nedbal, Drtina, Bučko - Lichtag, T. Kaut (C), Rouha - Půhoný, Herčík, Endál - Pochobradský, T. Zeman, Kulhánek - Hajný, M. Machač, Pavlata. Trenéři: Havíř, Starý.

PSG Berani Zlín: Huf - M. Zbořil, Suhrada, Gazda, Husa, Bartko, M. Novotný - P. Mrázek, P. Sedláček, Apolenář - J. Ondráček (A), Chludil, Kubiš (C) - Illéš, Hejcman, Köhler (A) - Frömel, Gago, Luža. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Horák, Horčička.