Přejít k hlavnímu obsahu
Slovácko je na vítězné vlně! Otočilo zápas v Olomouci a bere další tři body

Uherské Hradiště

Fotbalisté Slovácka to zvládli na obou frontách. V Evropské konferenční lize útočí na postup do základní skupiny, v české nejvyšší soutěži drží neporazitelnost, sbírají důležité body. Svěřenci trenéra Martina Svědíka vyhráli v Olomouci 2:1 a naladili se na čtvrteční odvetu proti AIK Stockholm. V tabulce FORTUNA:LIGY jsou s osmi body třetí.

Slovácko začalo zápas aktivně a po průniku Brandnera do vápna se do hlavičky tlačil Siňavskij, ale těsně před ním obrana odvrátila. Následně se hra odehrávala především mezi šestnáctkami, poctivý obranný výkon z obou stran přerušila až střela Breiteho, kterou hostující Nguyen vyrazil a defenziva Slovácka odklidila.

Skóre se změnilo až těsně před poločasem. Po ošemetné situaci a konzultaci s videorozhodčím byla odpískaná penalta, kterou proměnil olomoucký Filip Zorvan. Ještě před pauzou mohl srovnávat Tomič, ale Trefil jeho pokus vyrazil.

S výkonem svého týmu v prvním poločase nebyl kouč Martin Svědík vůbec spokojen. „Beru to tak, že jsem se netrefil, změny v sestavě byly znát. To jde jednoznačně za mnou, zatímco proti AIK nám střídající hráči pomohli, dnes se nám v první půli nedařilo. V útočné fázi jsme ztráceli míče a z toho měla problémy i defenziva, která se dostávala pod tlak. Z toho pramenila i penalta a následná branka,“ nešetřil sebekritikou kouč Slovácka.

V pauze udělalo Slovácko trojité střídání, do hry šli Mihálik, Petržela a Havlík a Olomouc se okamžitě dostala pod tlak. Po rohu hlavičkoval jen těsně mimo z gólové pozice Kohút. Pak hlavičkoval Hofmann a vyražený míč jen těsně minul Mihálik.

Stupňující se tlak nakonec modrobílí zužitkovali. Po přešlapovačce Siňavského se k centru protlačil Ondřej Mihálik, který míč dopravil do sítě. Za pět minut výjezdníky v hostujícím sektoru rozjásal Libor Kozák. Odražený míč trefil z voleje, a ten s tečí obránce skončil v síti.

V poslední desetiminutovce Slovácko několikrát hrozilo z brejků, ale razítko na dobrý výkon a obrat v zápase nepřidalo. Přesto bere důležité tři body a připisuje si první venkovní vítězství v novém ročníku FORTUNA:LIGY.

Neplánovali jsme střídat takhle brzy, ale nebylo na co čekat. V poločase jsme tam poslali tři kvalitní hráče a věřili jsme, že hra půjde nahoru. To se také potvrdilo, Marek Havlík zrychlil naši hru, Milan Petržela a Ondřej Mihálik kvalitou na balonu zlepšili naši útočnou fázi. Přinesli kvalitu, ze které pak těžili i další hráči. Jsem moc rád, jak mužstvo na vývoj zareagovalo, závěr už jsme si v pohodě pohlídali,“ hodnotil duel kouč vítězů Martin Svědík.

Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:2 (1:0)

Branky: 40. Zorvan z pen - 68. Mihálik, 73. Kozák. Rozhodčí: Křepský - Paták, Dresler - Machálek (video). ŽK: Zmrzlý, Chytil, Růsek, Matoušek, Saňák (asistent trenéra) - Kozák, Mihálik, Duskí, Nguyen. Diváci: 3418.

Olomouc: Trefil - Chvátal, Vraštil, Beneš, Zmrzlý - Greššák (75. Matoušek), Breite - Navrátil (75. Vodháněl), Růsek, Zorvan - Chytil (64. Zifčák). Trenér: Jílek.

Slovácko: Nguyen - Tomič, Šimko, Hofmann, Duskí - Brandner (46. Petržela), Ljovin (46. Havlík), Kohút (75. Trávník), Sinjavskij - Kozák (87. Kadlec), Šašinka (46. Mihálik). Trenér: Svědík.

Autor: Michal Konečný