Berani zdolali Trenčín na nájezdy a vybojovali první výhru v přípravě na novou sezónu

Vstup do letního přípravného turnaje ZUBR Cup jim výsledkově vyšel. Hokejisté Zlína na domácím ledě porazili Duklu Trenčín 3:2 po samostatných nájezdech a slaví první výhru v nové sezoně. Branky Beranů dali Denis Kindl a Valentin Claireaux, rozhodující nájezd proměnil Antonín Honejsek.

Bylo to vyrovnané utkání. Hlavně na začátku bylo znát, že Trenčín je více rozehraný. Nevypracovali jsme v úvodní třetině ani šance. Poté se naše hra zlepšila, vytvořili jsme si příležitosti. Je pozitivní, že jsme dokázali otočit nepříznivý stav. Měli jsme rezervy v obranném pásmu, dali jsme šanci i klukům z juniorky. Máme odehraný teprve druhý přípravný zápas a doufáme, že se náš výkon a hra budou zlepšovat,“ hodnotil čtvrteční duel kouč Zlína Rostislav Vlach.

Dukla v sestavě s šesti zahraničními hráči měla úspěšný vstup do utkání, ale Berani dvěma góly v rozpětí 16 vteřin strhli vedení na svou stranu. Trenčín na začátku třetí třetiny vyrovnal a přípravný zápas nakonec rozhodly až samostatné nájezdy.

Bylo cítit, že venku je velké teplo a led už nebyl ke konci zápasu ve stoprocentním stavu,“ uvedl Vlach.

Trenér Beranů v závěru utkání proti Trenčínu pošetřil útočníka Kubiše. „Pavel má drobný šrám a nechtěli jsme, aby se jeho zranění v průběhu utkání ještě zhoršilo, proto ve třetí třetině již nehrál,“ vysvětloval.

Dohromady po zranění zad se dává obránce Husa. „Už naskočil do tréninku a věříme, že bude na nejbližší zápas připraven,“ dodává Vlach.

Zlín sehraje další přípravný zápas v rámci ZUBR Cupu v úterý 23. srpna na ledě Přerova.

Přípravný hokej -

PSG Berani Zlín - HK Dukla Trenčín 3:2 po samostatných nájezdech (0:1, 2:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 28. D. Kindl (Honejsek, Gazda), 28. Claireaux (Kubiš, Riedl), rozhodující nájezd Honejsek - 11. Stahoň (Ozols, Sojčík), 44. Starosta (Ferenyi, Jakubec). Rozhodčí: Obadal, Škach - Blažek, Jurčík. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 360. 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Zlín: Huf - Gazda, Suhrada, Bukač, M. Zbořil, Bartko, Riedl - T. Pospíšil, D. Kindl, J. Ondráček - Illéš, Claireaux, Kubiš - Mrázek, Honejsek, Köhler - Gago, Chludil, P. Sedláček - Luža. Trenéři Rost. Vlach, Jurík, Horák, Horčička.

HK Dukla Trenčín: Borák – Starosta, Chromiak, Nemčík, Pietroniro, Ulrych, Ozols, Hlaváč – Razgals, Heinerö, Thelin – Valach, Sojčík, Petráš – Hudec, Čacho, Sloboda – Jakubec, Ferenyi, Stahoň. Trenéři: Döme, Frühauf, Bartovič, Kosa.