Přejít k hlavnímu obsahu
„První angažmá a hned Roxana? Splněný sen,“ říká herečka Slováckého divadla Kateřina Michejdová

„První angažmá a hned Roxana? Splněný sen,“ říká herečka Slováckého divadla Kateřina Michejdová

Út 18. 10. 2022 - 20:02 Uherské Hradiště

Poté, co vloni ještě coby host nazkoušela Eugenii v Lichožroutech a Winnifred v Limonádovém Joeovi, stala se v září Kateřina Michejdová právoplatnou členkou souboru Slováckého divadla. Jde o její první angažmá po studiu JAMU a hned na ni čekala role, o které si mnohé herečky mohou nechat jen zdát – Roxana v Cyranovi.

 

Cyrana připravují uherskohradišťští divadelníci pod vedením režiséra Dodo Gombára, který ve Slováckém divadle nazkoušel například veleúspěšnou rockovou operu Jesus Christ Superstar.

 

První angažmá a hned Roxana, to je rozhodně splněný sen,“ potvrzuje Katka Michejdová. „Je to pro mě velký úkol, zvlášť takhle na začátku mé herecké dráhy. Mám k takové velké roli respekt a taky se toho trochu bojím, abych kolegům na jevišti a celému inscenačnímu týmu svým zatím neobroušeným herectvím nepokazila všechnu práci a energii, kterou do toho vkládají. Zároveň jsem ale neskutečně šťastná, že jsem dostala takovou důvěru a příležitost. Možnost ztvárnit Roxanu je obrovská čest,“ svěřuje se mladá herečka.

 

Druhým dechem dodává, že se na roli připravuje opravdu svědomitě.

 

Příteli zatím verše ze Cyrana nerecituji, ale nutím ho, aby mi pomáhal se texty učit,“ směje se. „Ve vlaku a autobuse si texty opakuju naprosto běžně. Vybírám si místa, kde kolem nikdo nesedí, abych spolucestující nerušila. A teď jsem se přistihla i u toho, že si texty opakuju a přemýšlím nad nimi, když někam jdu. Nahlas. Kdybyste mě tedy někde potkali a já si mluvila pro sebe, tak mě, prosím, omluvte. Když přijde nápad, zkouším a ani si neuvědomím, že jsem mezi lidmi,“ dodává se smíchem Kateřina Michejdová.

 

Premiéra Cyrana je na programu Slováckého divadla v sobotu 29. října.

 

Autor: Petra Kučerová

Foto: Terezie Fojtová

Foto: Slovácké divadlo