Přejít k hlavnímu obsahu

Pro skalní fanoušky Slovácka byl zápas s Fenerbahce fotbalovým svátkem

Pá 12. 8. 2022 - 13:01 Uherské Hradiště

Asi největší zápas v klubové historii odehráli ve čtvrtek večer fotbalisté Slovácka, kteří na Městském stadionu Miroslava Valenty přivítali slavný klub Fenerbahce Istanbul. Tureckého vicemistra dorazilo do Uherského Hradiště podpořit i pár stovek zahraničních příznivců. Ti si utkání užívali stejně, jako domácí příznivci, pro které byl včerejší večer velkým fotbalovým svátkem.

 

Pohárové utkání bylo lákadlem hlavně pro věrné fanoušky Slovácka, kteří si zápas s Fenerbahce nemohli nechat ujít. V ochozech tak samozřejmě nechyběla ani paní Růžena Pašková, která na zápasy Slovácka chodí pravidelně už od roku 1990.

 

Velice se těším! Toto je určitě největší zápas Slovácka v historii, no baže! Jiný podobný už nejspíš ani nestihnu,“ usmívala se před zápasem stále vitální Růžena Pašková.

 

I když bylo utkání vyhodnoceno jako rizikové a v blízkosti stadionu se to policisty jen hemžilo, z horkokrevných tureckých fanoušků paní Růžena strach neměla. „Oni budou na svojem a my na svojem, takže to se dá,“ dodala dlouholetá skalní fanynka.

 

Z tureckých fanoušků měl mírné obavy i další velký příznivec Slovácka Michal Bečica. „Turci jsou známí tím, že jsou horliví. Netuším, kolik jich tady může být, ale doufám, že k žádným nepokojům nedojde,“ řekl před úvodním hvizdem Bečica.

 

Obavy z možných konfliktů se nakonec ukázaly jako zbytečné. Po celou dobu byl před stadionem i uvnitř naprostý klid. Zahraniční i domácí fanoušci se chovali ukázněně a k obávaným výtržnostem vůbec nedošlo.

 

Přestože se jednalo z pohledu fanouška o velice prestižní utkání, vyprodáno nebylo a do hlediště si cestu našlo „jen“ 6520 diváků. Fotbalové nadšence nejspíš od návštěvy odradil nepříznivý výsledek 0:3 z prvního zápasu v Istanbulu a poměrně vysoké vstupné, které bylo stanoveno na 950 korun. Držitelé permanentních vstupenek měli lístky za zvýhodněnou cenu 750 korun.

 

Já mám permanentku, ale cena lístků je podle mě naprosto v pořádku. Je to zápas s Fenerbahce! Škoda toho 3. gólu v Turecku, nebýt jeho, mohlo to dnes být ještě dramatické. Střízlivýma očima ale říkám, že i když dnes nepostoupíme, ale vyhrajeme, budu moc spokojený,“ usmíval se Michal Bečica.

 

Domácí fotbalisté sice slavného tureckého soka neporazili, ale z remízy 1:1 a líbivé útočné hry museli mít všichni fanoušci radost. 1. FC Slovácko nyní čeká play-off o skupinu v Evropské konferenční lize, ve kterém se střetne se švédským celkem AIK Stockholm. První zápas je na programu v Uherském Hradišti už příští čtvrtek.