Berani na úvod přípravy potrápili v derby Kometu, padli až na nájezdy

Zlínští hokejisté v úvodním přípravném zápase před novou sezonou podlehli Kometě Brno na jejím ledě 2:3 po samostatných nájezdech. V šesté sérii byl úspěšný domácí Adam Zbořil, zatímco hostující Denis Kindl neuspěl. Branky Beranů zaznamenali v prostřední části Jakub Illéš a Jiří Suhrada. V sestavě Zlína se objevilo šest letních posil, nejvíce na sebe upozornil právě střelec první branky v nové sezoně.

Svěřenci trenéra Rostislava Vlacha prohrávali po úvodní třetině 0:2, ale ve druhé dvacetiminutovce se prosadili v koncovce a srovnali nepříznivý stav. Ve třetí třetině předvedl skvělé zákroky brankář Kašík, který nedovolil soupeři skórovat. Utkání nakonec rozhodly až samostatné nájezdy.

„Jsme rádi, že jsme vybojovali po šedesáti minutách remízu, protože jsme prohrávali po úvodní třetině 0:2. Dotáhli jsme to se štěstím na 2:2, ale mohli jsme i vyhrát po šanci Kubiše. Na druhou stranu musíme poděkovat brankáři Kašíkovi, který chytal velmi dobře,“ uvedl hlavní trenér PSG Berani Zlín Rostislav Vlach.

V prvním přípravném zápase byla na hráčích patrná přemíra snahy, hra byla místy hektická.

Na začátku utkání bylo vidět, že ještě nejsme v zápasovém rytmu, ale časem se naše hra zlepšila. Nedostatků bylo více než pozitivních věcí. Led nebyl zcela ideální, ale oba týmy měly stejné podmínky. Přesilové hry jsme vůbec netrénovali, hrály je kompletní pětky, jak nastupovaly v zápase. Hra byla při nich kostrbatá a šance měl spíše soupeř,“ pronesl Vlach.

Další přípravný zápas sehrají zlínští hokejisté ve čtvrtek 18. srpna v 17:30 hodin s Duklou Trenčín, hraje se na ledě PSG arény.

V příštím utkání chceme dát prostor dalším mladým hráčům z juniorky,“ dodal Vlach.

Přípravný hokej

HC Kometa Brno - PSG Berani Zlín 3:2 (2:0, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 9 . min Koblížek (Strömberg, Holland), 19. Gulaši (E. Meluzín, Strömberg), rozhodující nájezd A. Zbořil - 21. Illéš (Bukač, Claireaux), 39. Suhrada (Köhler). Rozhodčí: Grygera, Šudoma – H. Král, Vašíček. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.

Brno: M. Tomek – Kundrátek, Ščotka, Holland, Ďaloga, Hrbas, Gulaši, Fajmon, Kučeřík – Horký, P. Holík, Flek - Vincour, A. Zbořil, Zaťovič - Koblížek, Strömberg, A. Kollár - P. Kratochvíl, Süss, E. Meluzín. Trenéři: Pešout, Horáček, Otoupalík, Švaříček.

Zlín: Kašík - Gazda, Suhrada, M. Novotný, Talafa, Bukač, M. Zbořil, Riedl - Frömel, D. Kindl, Ondráček - Illéš, Claireaux, Kubiš - Mrázek, Honejsek, Köhler - Luža, Hejcman, P. Sedláček - Chludil. Trenéři: Vlach, Jurík, Horák, Horčička.