Přejít k hlavnímu obsahu
Pátrání po pohřešovaném muži z Uherskohradišťska skončilo tragicky

Pátrání po pohřešovaném muži z Uherskohradišťska skončilo tragicky

Uherské Hradiště

Před několika dny bylo u obce Jalubí na Uherskohradišťsku nalezeno mrtvé lidské tělo. Policie nyní potvrdila, že se jedná o pohřešovaného muže, po němž pátrala od poloviny září.

 

Oznámení o pátrání po pohřešovaném muži zveřejnili uherskohradišťští kriminalisté na webu Policie ČR poprvé 12. září a s pomocí se obrátili také na veřejnost.

 

Šedesátiletý muž byl naposled viděn 17. srpna v obci Jalubí. Toho dne měl odjet z místa svého trvalého bydliště do Ostrožské Nové Vsi za kamarádem. Od té doby ho nikdo neviděl,“ uvedla na začátku pátrání policejní mluvčí Milena Šabatová.

 

Pohřešovaný je vysoký asi 178 cm, má vyhublou postavu, modré oči, krátké šedé vlasy a nad uchem viditelnou jizvu. Naposledy měl na sobě oblečené zelené triko, krátké zelené kalhoty, zelený myslivecký klobouk a na zádech zelený batoh,“ oznámila tehdy policie.

 

I přes detailní popis policie dlouhou dobu o muži žádné informace neměla. Ke zvratu došlo až v uplynulých dnech, kdy náhodný chodec našel v lesním porostu u obce Jalubí mrtvé lidské tělo.

 

Dle identifikace a následně i nařízené zdravotní pitvy se jednalo o tělo pohřešovaného muže. Výsledek pitvy také prokázal, že k úmrtí došlo bez cizího zavinění,“ sdělila včera Milena Šabatová.

 

Děkujeme jak médiím, tak i veřejnosti za skvělou spolupráci při pátrání,“ uzavřela policejní mluvčí.