Přejít k hlavnímu obsahu
Kriminalisté prověřují podezřelé úmrtí seniorky v Uherském Hradišti. O vraždu ale zřejmě nešlo

Kriminalisté prověřují podezřelé úmrtí seniorky v Uherském Hradišti. O vraždu ale zřejmě nešlo

Pá 30. 9. 2022 - 10:55 Uherské Hradiště

Od čtvrtečního dopoledne prověřují kriminalisté v Uherském Hradišti násilnou smrt devětaosmdesátileté seniorky. Z trestného činu vraždy podezírají rodinného příslušníka.

 

Ve čtvrtek v dopoledních hodinách přijali kriminalisté od koronera oznámení o tom, že v jednom z bytů v Uherském Hradišti došlo k podezřelé smrti devětaosmdesátileté ženy.

 

Případ jsme předběžně kvalifikovali jako trestný čin vraždy. Podezřelého rodinného příslušníka kriminalisté zadrželi,“ uvedla k případu policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

 

Na místě až do večerních hodin pracovali zlínští krajští kriminalisté. „Rovněž zde byl i soudní lékař. Přesnou příčinu smrti nám odhalí až nařízená soudní pitva,“ pokračovala Kyšnerová a dodala, že této tragické události zřejmě předcházely dlouhodobé rodinné neshody.

 

AKTUALIZACE

Na základě prvotních výsledků soudní pitvy se nepotvrdilo, že by žena zemřela na následky zranění, které kriminalisté při ohledání těla společně se soudním lékařem na místě zjistili.

 

K podezření, že došlo k násilnému trestnému činu, nás kromě zjevného poranění vedl i fakt, že jsme v nedávné minulosti muže obvinili ze spáchání trestného činu týrání osoby žijící ve společném obydlí. V současné době však můžeme konstatovat, že se nejedná o vraždu,“ sdělila v pátek policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

 

Z výše uvedeného důvodu byl podezřelý muž se souhlasem státního zástupce propuštěn ze zadržení.

 

Přesnými okolnostmi úmrtí seniorky se stále zabývají kriminalisté,“ dodala Kyšnerová.

 

Foto: Policie ČR