Přejít k hlavnímu obsahu
Muži z Uherskohradišťska odřezávali katalyzátory ze zaparkovaných aut

Muži z Uherskohradišťska odřezávali katalyzátory ze zaparkovaných aut

Uherské Hradiště

Dva roky ve vězení mohou strávit dva muži z Uherskohradišťska, kteří se nezávisle na sobě věnovali stejné trestné činnosti. Oba muži již byli v minulosti několikrát soudně trestaní.

 

Tím prvním hříšníkem je devětadvacetiletý muž, který od května odřezával katalyzátory ze zaparkovaných vozidel. „Jednalo se o různá místa a škoda byla předběžně vyčíslena na bezmála třicet tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Milena Šabatová.

 

Další katalyzátor by zmizel v noci ze zaparkovaného vozidla u supermarketu ve Starém Městě, nebýt bezpečnostního pracovníka supermarketu, který ohlásil, že na parkovišti vidí osobu nahlížející pod auta. Policejní hlídka proto okamžitě vyrazila na místo a přistihla muže přímo pod vozidlem, kde nařezával katalyzátor.

 

Policisté moc dobře věděli, s kým mají tu čest. Pár dnů před krádeží ho totiž několikrát kontrolovali za volantem vozidla,“ pokračovala Šabatová.

 

Na tom by nebylo nic divného, kdyby neměl od května tohoto roku vyslovený zákaz řízení na třicet měsíců. „Ten ale stále porušoval. Během dvou dnů se mu to podařilo třikrát,“ sdělila Šabatová a dodala, že muž zpod auta putoval rovnou na policii.

 

To druhý, o rok starší muž se činil více. Většinou si vybíral felicie zaparkované před rodinnými domy.

 

V jeho případě škoda sahá na necelých čtyřicet devět tisíc korun. Od května stihl odřezat devět katalyzátorů. U desátého byl vyrušen městským strážníkem a následně převezen na policejní služebnu,“ řekla policejní mluvčí.

 

Oba muži se ke krádežím přiznali. „Jako přes kopírák uvedli, že katalyzátory vždy odevzdali do sběrny a získané peníze poté utratili. Kriminalisté jim sdělili obvinění z trestného činu krádež,“ uzavřel Milena Šabatová.

 

Mladší muž si navíc za zakázané jízdy za volantem vyslechl obvinění z pokračujícího trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. U třicetiletého muže kriminalisté podali návrh o jeho vzetí do vazby. Na rozhodnutí soudu si tak počká ve Vazební věznici v Brně.