Přejít k hlavnímu obsahu
Policie na hranicích se Slovenskem zadržela přes sto ilegálních migrantů

Policie na hranicích se Slovenskem zadržela přes sto ilegálních migrantů

Zlín

Nedaleko státní hranice se Slovenskou republikou narazili policisté v průběhu minulého týdne na 113 cizinců bez platného dokladu, kteří na našem území pobývali neoprávněně. Mezi cizinci byl i muž podezřelý z převaděčství.

 

Výčet obcí, v jejichž katastru byli migranti vypátráni, je poměrně dlouhý. Jednalo se mimo jiné například o Strání, Starý Hrozenkov, Březovou, Bánov, Suchou Loz nebo Nedašovu Lhotu,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.


Poslední záchyt, který se již datuje k aktuálnímu kalendářnímu týdnu, policisté provedli nedaleko hraničního přechodu ve Starém Hrozenkově v pondělí dopoledne.

 

Hlídka pohotovostního a eskortního oddělení zastavila nedaleko tamního obecního úřadu osobní automobil, v němž kromě řidiče cestovalo dalších sedm cizinců z Blízkého východu. Jednalo se o pět dospělých, jednoho mladistvého a jedno pětileté dítě,“ pokračoval Jaroš.

 

Všechny osoby policisté zajistili a transportovali na zlínské pracoviště cizinecké policie k provedení dalších služebních úkonů.

 

Třicetiletého řidiče policisté zadrželi pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice,“ zakončil Petr Jaroš.