Přejít k hlavnímu obsahu
Fotbalový kanonýr Václav Jurečka odchází ze Slovácka do Slavie

Fotbalový kanonýr Václav Jurečka odchází ze Slovácka do Slavie

Po 6. 6. 2022 - 11:00 Uherské Hradiště

Druhý nejlepší střelec uplynulého ročníku fotbalové FORTUNA:LIGY Václav Jurečka mění dres. Ze Slovácka míří sedmadvacetiletý útočník do pražské Slavie, kde podepsal smlouvu do června 2025.

 

Jsem moc rád, že se příchod Václava Jurečky povedlo dotáhnout. Je to hráč, který v posledních letech, a hlavně v minulé sezoně, předváděl nadstandardní výkony. Ukázal svůj velký potenciál. Věřím, že prostředí Slavie dostane Václava na ještě vyšší úroveň,“ říká sportovní ředitel Slavie Jiří Bílek.

 

Bezprostřední dojmy jsou fantastické, Slavii u nás vnímám jako největší klub. Smlouvu beru jako odměnu za životní sezonu, čekal jsem na ni strašně dlouho. Na své výkony chci navázat, konkurenci samozřejmě vnímám a myslím si, že k fotbalu patří. Bude mě nutit růst a dál se zlepšovat. Strašně se těším na fanoušky,“ prozrazuje po podpisu tříletého kontraktu Václav Jurečka.

 

Václav Jurečka je odchovanec Opavy. Do prvního týmu Slezanů nakoukl už na podzim 2012. Po hostování v Kolíně a Vyšehradu si vybojoval pozici v základní jedenáctce Opavy a v roce 2018 pomohl mateřskému klubu k postupu do první ligy.

 

V zimě 2020 se po skončení smlouvy přesunul do Uherského Hradiště, první trefu v modrobílém dresu zapsal 27. června 2020 v Ďolíčku proti Bohemians. V ročníku 2020/21 pálil v lize do černého sedmkrát, životní sezona ale měla teprve přijít.

 

Ročník 2021/22 zakončil 182 centimetrů vysoký útočník se 17 ligovými góly a byl druhým nejlepším střelcem FORTUNA:LIGY za plzeňským Jean-Davidem Beauguelem. V MOL Cupu se prosadil třikrát a brankou a asistencí ve finále pomohl Slovácku k první trofeji v historii.

 

V dresu Slovácka si Jurečka vystřílel i první pozvánku do národního týmu. Reprezentační debut za Česko přišel v přátelském utkání proti Walesu 29. března. Jurečka nechyběl ani v nominaci na červnové zápasy Ligy národů proti Švýcarsku a Španělsku, kde dostal prostor jako střídající na konci obou zápasů.