Přejít k hlavnímu obsahu
Zimní stadion Luďka Čajky má nové mantinely. Hokejisté budou více chránění, těší Vlacha

Zimní stadion Luďka Čajky má nové mantinely. Hokejisté budou více chránění, těší Vlacha

Ne 5. 6. 2022 - 10:02 Zlín

Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně se pyšní novými mantinely, které byly nainstalovány na přelomu května a června. Hokejoví Berani si nové hrazení poprvé vyzkouší po letní dovolené.

 

Určitě to pomůže k ochraně zdraví hráčů,“ je přesvědčený hlavní trenér PSG Berani Zlín Rostislav Vlach.

 

Při nárazu na původní mantinely s tvrdým plexisklem jsme byli svědky více zranění ramen nebo žeber hráčů. Pružná plexiskla nyní částečně odpruží nárazy a více ochrání hráče. Je to velké plus, neboť rychlost a tvrdost hry se enormně zvýšily. Hokejisté budou více chránění a věřím, že vymizí vážnější zranění,“ věří někdejší reprezentant.

 

Na Zimním stadionu Luďka Čajky měnili kompletní ohrazení za nové flexibilní mantinely, které odpovídají podmínkám licenčního řádu, podle kterého by se hrála i případná baráž o extraligu.

 

Mantinely jsou v dnešní době železné konstrukce. Jedná se o žárově zinkované profily, na ně jsou přinýtovány polyetylenové desky a ty jsou ještě přikryty třímilimetrovým polykarbonátem. Na nadstavbu jsme použili lítá plexiskla o síle 15 milimetrů s povrchovou úpravou proti poškrábání,“ informuje ředitel zimních stadionů ve Zlíně David Navrátil.

 

Stávající mantinely z hlavního stadionu se použijí v sousední PSG aréně, kde nahradí ty původní, které zlínští činovníci převezou na hokejbalové hřiště do Malenovic.

 

PSG aréna je vedle mládežnických a žákovských týmů využívá i pro trénink a zápasy sledge hokejistů. Probíhá zde úprava mantinelu pro sledge hokej v místech střídaček a trestných lavic. Celá akce na obou stadionech by měla být v příštích dnech dokončena.

 

Autor: Michal Konečný

Foto: PSG Berani Zlín