Přejít k hlavnímu obsahu
Fotbalistky Slovácka si pojistily třetí místo, čeká je Liga mistryň

Fotbalistky Slovácka si pojistily třetí místo, čeká je Liga mistryň

Uherské Hradiště

Velkého úspěchu dosáhly v letošní sezoně první ženské ligy fotbalistky Slovácka. Celek z Uherského Hradiště si výhrou v Plzni pojistil třetí místo v tabulce, které týmu trenéra Petra Bláhy zajišťuje historický postup do pohárové Evropy. V létě tak na Moravanky čeká první kolo nemistrovské části Ligy mistryň.

 

Jsem šťastná, že se nám podařilo využít šanci zahrát si Ligu mistryň. Pro celé Slovácko je to odměna za dobře odvedenou práci. Všichni se moc těšíme a nejvíce jsme zvědaví na srovnání s jinými evropskými týmy a já věřím, že se na to dokážeme řádně připravit,“ vyznala se na klubovém webu kapitánka Slovácka Eliška Janíková.

 

Spokojený s dosažením předsezonního cíle je i trenér Petr Bláha. „Mám z toho velkou radost. Naše výkony nebyly vždy přesvědčující, ale to třetí místo je zasloužené. Bohužel nedokážeme v utkáních proměňovat naše šance, a pak se hodně nadřeme na vítězství. Teď musíme využít všechna zbývající utkání se Spartou, Slávií a také s Plzní. Minimálně tak těžká utkání nás budou čekat v kvalifikaci o Ligu mistryň. Chceme se dál fotbalově posouvat,“ říká kouč.

 

Podle šéftrenéra ženského fotbalu Miroslava Zbořila je účast v prestižní soutěži především odměna pro všechny, kteří ženským fotbalem žijí a o holky se starají. „Jsme samozřejmě rádi, že se nám to povedlo, i když doba není sportu úplně nakloněná a sezona z tohoto pohledu není úplně jednoduchá. Teď máme ještě pár měsíců na to, se pořádně připravit, abychom zanechali v Evropě dobrý dojem,“ prohlásil.

 

O soupeřích ani šancích pro případný postup v Lize mistryň nechce zatím spekulovat. „Uvidíme, koho nám los přiřkne, ale podle vývoje evropských lig se rýsují do osudí velmi zajímavé týmy. Nejvíc si přeji, ať už budeme hrát kdekoliv a s kýmkoliv, aby na zápasy mohli přijít diváci, o to víc, pokud by se nám podařilo získat pořadatelství do Uherského Hradiště,“ dodává Zbořil. 

 

Autor: Michal Konečný

Foto: facebook 1. FC Slovácko ženy