Historický úspěch. Fotbalisté Slovácka se po osmnácti letech vrátili do Evropy

Uherské Hradiště

Už jsou definitivně tam! Fotbalisté Slovácka ve 32. kole první ligy remizovali s Bohemians 1905 1:1 a mají téměř jistou účast v evropských pohárech. Celek z Uherského Hradiště by o účast v nově vzniklé Konferenční lize UEFA mohla v posledních dvou kolech připravit už jen zcela nepravděpodobná shoda dalších výsledků.

Tým z Uherského Hradiště dosud hrál na evropské scéně jen již neexistující letní Pohár Intertoto, v němž se naposledy představil v roce 2003. „Věřím, že už jsme v pohárové Evropě a budeme to chtít potvrdit v posledních dvou kolech," prohlásil po sobotním utkání kouč Slovácka Martin Svědík. „Pro mužstvo i celý region je to obrovský úspěch, který se možná docení až později,“ je přesvědčený.

Domácím stačil proti klokanům bod, kterým jim přinesla parádní rána záložníka Havlíka z trestného kopu. Pětadvacetiletý středopolař balon z 26 metrů zakroutil přesně do horního rohu.

Bohemians trvalo, než se dostali do tempa, využili ale hned první nedůslednost v rozehrávce Slovácka. Míč se v 25. minutě dostal k Ljovinovi a ten přesnou střelou k tyči srovnal na 1:1. Ruský záložník se v české lize trefil podruhé a poprvé v zeleno-bílém dresu.

Moravané si ještě do přestávky mohli vzít vedení zpět, ale Navrátil zblízka poslal balon nad.

Druhá půle už tak zajímavá nebyla. Zaujaly jenom střela Petržely do tyče a na druhé straně pokus Pulkraba mimo.

V závěru už se oba celky zaměřily spíše na defenzivu, remíza 1:1 stačila oběma celkům.

Slovácko sice ztratilo body potřetí za poslední čtyři kola, přesto už o poháry téměř jistě nepřijde. Bohemians v Uherském Hradišti neprohráli počtvrté za sebou. V lize neprohráli už 12 kol a protáhli svou rekordní sérii v samostatné ligové historii.

FORTUNA:LIGA, 32. kolo -

1. FC Slovácko - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:1)

Branky: 10. Havlík - 25. Ljovin. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler - Adam (video). ŽK: Sadílek - Bačkovský. Diváci: 760 (omezený počet).

Slovácko: Bajza - Tomič, Kadlec, Hofmann, Havlík - Mareček (73. Šimko), Daníček - Petržela (78. Kohút), Sadílek, Navrátil (73. Jurečka) - Cicilia (73. Kliment). Trenér: Svědík.

Bohemians: Bačkovský - Bederka, Köstl, Krch - Dostál, Květ (90.+3 Vacek), Hronek (83. Novák), Ljovin, Vondra (90.+3 Kosek) - Pulkrab (83. Keita), Puškáč (78. Osmančík). Trenér: Klusáček.