Přejít k hlavnímu obsahu
Fotbalisté Slovácka před startem letní přípravy absolvovali neoblíbené testy

Fotbalisté Slovácka před startem letní přípravy absolvovali neoblíbené testy

Čt 9. 6. 2022 - 10:02 Uherské Hradiště

Hráči Slovácka se ve středu sešli na Fakultě tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, aby před zahájením letní přípravy absolvovali zdravotní a kondiční testy.

 

Jedná se o zjištění celkové zdravotní způsobilosti, aby byl hráč po všech stránkách připraven do přípravy a celé sezóny. Testy jsou rozmanité, od vyšetření EKG, spirometrie, měření tělesného složení, variabilitu srdeční frekvence, až po oblíbený běžecký test do maxima. Podle výsledků pak můžeme nastavit kondiční parametry směrem do přípravy a tréninkového procesu,“ přibližuje kondiční trenér Miroslav Mikšíček.

 

Kondiční testy absolvoval mimo jiné i Milan Petržela, který přípravných období absolvoval ze všech hráčů Slovácka nejvíc.

 

Pamatuji si na svou první přípravu, to jsem nevěděl, do čeho jdu, tak jsem byl natěšený a jezdil jsem jak myš. Čím je člověk starší, tím více se musí přemlouvat, protože ty začátky přípravy, než se do toho člověk dostane, nejsou vůbec příjemné. Na druhou stranu je jasné, že bez toho by to nešlo,“ říká záložník Milan Petržela, který v prvních přípravách ještě neběhal na sporttesteru.

 

Posunulo se to, stejně jako celý fotbal. Dřív nebyly žádné chytré hodinky, prostě se šlo běhat a my mladí jsme věděli, že hlavně nesmíme být za starými hráči. Teď je to všechno hlídané a mnohem více individuální. Každý trénuje přesně podle toho, co jeho tělo potřebuje,“ pokračuje Petržela, který se letos na dovolenou k moři nedostal.

 

Dcerka chodí do školy, má své kroužky a o víkendu měla závody v aerobiku, takže jsme dovolenou trávili pouze v domácím prostředí,“ dodává Petržela.

 

V pondělí pak odstartuje letní příprava naplno a před odjezdem na herní soustředění sehraje Slovácko pět přípravných zápasů. V polovině července pak ligový tým odcestuje na herní soustředění do Slovinska, kde odehraje tři utkání (soupeři jsou zatím v jednání) včetně generálky.

 

LETNÍ PŘÍPRAVA 1. FC SLOVÁCKO
8. a 9. června – kondičními testy
13. června – zahájení letní přípravy


25. června – 1. FC SLOVÁCKO – AS Trenčín (Stadion Širůch, 11:00 hod.)
28. června – FC ViOn Zlaté Moravce – 1.FC SLOVÁCKO (Rohatec, 17:00 hod.)
2. července – 1. FC SLOVÁCKO – MFK Tatran Liptovský Mikuláš (Stadion Širůch, 10:30 hod.)
5. července – 1. FC SLOVÁCKO – Fotbal Třinec (Stadion Širůch, 17:00 hod.)
9. července – 1. FC SLOVÁCKO – MFK Vyškov (Stadion Širůch, 10:30 hod.)

14. až 22 července – herní soustředění ve Slovinsku (3 soupeři v jednání)
30. července – start podzimní části FORTUNA:LIGY 

 

Autor: Michal Konečný

Foto: 1. FC Slovácko